Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література українська -> курсова робота на тему: Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”

Історичний роман у віршах “Маруся Чурай” / сторінка 3

Назва:
Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,03 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

Своєрідність художнього світу твору багато в чому залежить від вроджених особливостей світобачення митця. Письменник саме так бачить, розуміє і відчував навколишній світ – і інакше бачити, розуміти і відчувати його не може. Проте це не означає, що, працюючи над твором, письменник не корегує його внутрішнього світу. Він розуміє, що художній світ твору є при значимим фактором естетичного впливу на читача. Письменник багато працює над тим, щоб його твір вплинув на читача, щоб він, читач, “вийшов” із художнього твору пройнятий його атмосферою його світом.
Важливою особливістю художнього твору є те, що враження, які йдуть від його внутрішнього світу є, умовно кажучи, розумними – вони містять у собі не завжди достатньо вузькі, немовби завуальовані смисли, розгадка, яких потребує серйозної роботи розуму і серця. Ще раз наголошуємо, що подібна особливість внутрішнього художнього світу, як правило, засвідчує високих художній рівень твору є одним із важливих критеріїв його оцінки.
Зрозуміло, що художній світ роману є складніший, скажімо, за художній світ оповідання чи невеликого поетичного твору – складніший своїми внутрішніми просторовими та часовими вимірами, тематико-проблемним блаженством, розкриттям зображених характерів.
Внутрішній художній світ “Марусі Чурай” відображає найсуттєвіші соціально-політичні та духовні моменти України середини ХVІІ ст. Відображає, зрозуміло, художньо – тобто образно. Перебуваючи в цьому світі, ми приймаємось атмосферою того часу. Наше враження після знайомства з романом подібне до вражень людини, яка з допомогою “машини часу” побувала в Україні у період Хмельниччини. Наші враження живі, емоційні, нам здається, що ми побачили все, що захотіли побачити. І ми навіть не підозрюємо, що наше знайомство з тією історичною епохою тонко скеровувалося автором роману, - із лиш можливих персонажів, фактів, деталей вона вибирала тільки ті, що у своїй сукупності давали можливість утворити найбільш точне уявлення про зображувальну епоху.
Складовими образу України є зображені у романі природа і людина.
Природа. Аналізуючи своє сприймання роману, легко можемо погодитись з думкою, що в нашій уяві цілком виразно постають пейзажі картини, на тлі яких відбуваються події. Умовно кажучи, сцена, де відбувається дійство майстерно виконаними декораціями. Мистецтво слова поетеси виявляється в тому, що вона, спеціально не зупиняючись мінімальних “пейзажних” вправлень витворює їх в образній уяві читача.
Полтава ХVІІ ст. – полкове місто, а це значить, що вона укріплена: має свою фортецю. Центральна частина міста оточена високими земляними валами, на яких піднімаються спостережні вежі. Кілька в’їзних воріт. Довгий час про саму фортецю згадується епізодично (“Вартуй! Вартуй! – з Куликівської брами. “Вартуй! Вартуй! – від Київських воріт”), але в розділі “Облога Полтави” сама фортеця і її, сказати б, захисна функція буде показана значно виразніше.
Та межі міста не обмежувалися фортечними валами. Більша частина міщан жила в передмісті, яке оточувало фортецю і яке своїми будівлями, левадами та й спосіб життя мешканців нагадувало велике село. Воно було досить розкидане, і в ньому виділялися не тільки кутки, а й окремі хутори. На одному з них, що розмістився на березі Ворскли, і стояла хата, у якій жила Маруся з матір’ю. За Ворсклою – прадавній ліс, у якому прорубана просіка – дорога до недавно збудованого Хриситовоздвижного монастиря, позолочені бані якого виразно виднілися на темно-зеленому тлі лісу. Такий загальний план нашого уявного бачення тогочасної Полтави. По ходу знайомства із твором він дещо деталізується. Поетеса кілька разів варіює такі пейзажні деталі: місячна ніч, річка, верби над нею, річковий млин. Згадуються високі явори, садки, левади, город, тин, ворота, спортивне подвір’я... Все це характерні деталі типового українського довкілля. Можна сказати, що це знаки укр. автохтанності. Саме вони надають зображуваним картинам типово національного колориту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота на тему: Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок