Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література українська -> Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”

Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”

Назва:
Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,03 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота з української літератури
Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”


ПЛАН
Ідейно-художня проблематика. Жанр.
Образ України.
а) Природа.
б) Люди.
Образ Марусі Чурай.
Поетика.


Історичний роман у віршах “Маруся Чурай” є перлиною української літератури ХХ століття. Як і кожний видатний твір, він наділений глибокою, а точніше сказати, глибиною змістовністю, осягнення якої потребує як добре розвинутої уяви, так і напруженої роботи душі. Роман бо ж історичний, тобто і ньому розповідається про далекі часи, коли люди, їх побут, звичаї, особливості мислення, навколишнє середовище, у якому вони жили, - тою юто села, міста та й уся природа – суттєво відрізняється від того, що бачило у наші дні. Ліна Костенко здійснила величезну дослідницьку роботу, щоб якомога точніше відобразити у романі Україну ХVІІ століття. Вона відкрила її для себе, а потім, працюючи над романом, відкривала її і для нас – і це був безцінний дарунок видатного митця. Читаючи книги з історії України, ми знайомилися із сухими датами, фактами, подіями, історичними особами, з логікою суспільного розвитку тощо – і всі ці знання необхідні нам. Художній твір про історичне минуле має зовсім інше завдання. Письменник прагне образно відтворити історичну епоху, тобто показати її в конкретно-чуттєвих живих картинах. Він ніби вводить нас у далекий час і владно змушує жити в ньому, пройматися його проблемами, його духом, спілкуватися з історичним і не історичними (тобто вигаданими самим автором) людьми. Звичайно ж, митець будує світ твір на історичних реаліях. Але хай не бентежить нас те, що він досить часто домислює персонажі та події – тобто вводить у твір те, чого в дійсності й не було. Знаменитий давньогрецький учений Аристотель у своєму відомому трактаті “Поетика”, порівнюючи науковий трактат історика і художній твір на історичну тему, звернув увагу на таку різницю між ними: історик пише про те, що могло б бути. Саме через те видатний мислитель вважав, що письменник більш узагальнююче відображає історичну епоху і тому його праця є ціннішою за працю історика, якому дано тільки протоколювання події, що відбулися. Нині з думкою Аристотеля важко погодитися – треба врахувати, що сучасна історична наука не тільки фіксує плин історичний подій, а й осмислює їх розвиток, користуючись при цьому знанням законів історії. Як би то не було, але художнє відображення минулого часу має і свою привабливість, і цінність, причому цінність суспільно значиму. Виховуючи у людини образне бачення давніх епох, воно, це відображення, є могутнім засобом творення історичної свідомості. Високохудожній історичний твір немовби висвітлює з мороку минулого якийсь період уже назавжди відбутого життя – висвітлює до деталей, до побутових дрібниць, виявляє психологію тогочасних людей. І цей фрагмент минувшини став суттєвою частиною нашої пам’яті, нашого духовного життя.
Ось чому наголошуємо, що поява історичного роману “Маруся Чурай” була коштовним дарунком кожному українському читачеві, історична пам’ять якого через певні обставини складалися то з “білих плям”, то з фальшивих у своїй суті уявлень, витворених з метою підступно приспати українську національну свідомість.
Говорячи про особливості читацького сприймання роману Ліни Костенко, ми повинні врахувати одну важливу річ: кожний твір на історичну тему може вважатися високохудожнім тільки за умови, якщо він “звучить по-сучасному” – тобто, коли знайомство з ним допомагає нам не тільки пізнавати минуле, а й осмислювати сьогодення. Наголошуємо на цій думці як особливо важливій.
Треба враховувати ще й таке: якщо сучасний митець береться за художнє осягнення якоїсь давньої історичної епохи, то він шукає в ній саме те, що допомагає йому зрозуміти і пояснити сьогоднішню для нього дійсність. Історія безперервна і спадкова. Ми, теперішні, сформовані усім ходом нашого попереднього історичного розвитку. Ось чому погляд у минуле є для нас одним із способів самопізнання. Читаючи роман Ліни Костенко, постійно відчуваєш його перегук із вчорашнім, зовсім недавнім і сьогоднішнім днем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота на тему: Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок