Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Сільське господарство -> Саркоптоз свиней (Комплекс лікувально – профілактичних заходів при саркоптозі свиней в ТзОВ "Надія" Хотинського району Чернівецької області)

Саркоптоз свиней (Комплекс лікувально – профілактичних заходів при саркоптозі свиней в ТзОВ "Надія" Хотинського району Чернівецької області)

Назва:
Саркоптоз свиней (Комплекс лікувально – профілактичних заходів при саркоптозі свиней в ТзОВ "Надія" Хотинського району Чернівецької області)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,07 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
1.Вступ

У сільськогосподарських тварин реєструється велика кількість паразитарних хвороб. При наявності великого числа хворих тварин господарство недоотримує молоко, м'ясо, вовну, яйця, а через загибель молодняка знижується відтворення поголів'я. Великі втрати у тваринництві від паразитарних хвороб зумовлюються їх масовим поширенням і прихованим протіканням. Особлива увага приділяється гельмінтозним інвазіям оскільки при них значно знижується продуктивність тварин, напруження імунітету проти інфекційних хвороб та наявність такого факту, що багато гельмінтозів є зооантропозними захворюваннями (у тварин паразитує 67 видів гельмінтів, що передаються людині).

Але поряд із гельмінтозними захворюваннями паразитологія вивчає ще великий розділ хвороб, що викликаються паразитичними кліщами. До цих хвороб відноситься і саркоптоз свиней. В результаті перехворювання цим захворюванням молодняк свиней виснажується, що в подальшому призводить до зниження продуктивності, зниження несприятливості до інфекційних хвороб, або й до загибелі.

Господарство при цьому може понести значні збитки виражені в недоотриманні продукції, збитків від загибелі, витрат на проведення заходів по ліквідації захворювання, збитків унаслідок карантинно-обмежувальних заходів.

Метою даного дослідження є:

- висвітлити теоретичні аспекти хвороби.,

- показати заходи боротьби та профілактики на прикладі конкретного випадку.,

- закріпити знання про біологію та поширення збудника.

2.Характеристика господарства.

Господарство ТзОВ "Надія", Хотинського району, Чернівецької області розміщене в басейні р.Дністер, в зоні помірного клімату. Відстань до :

- районного центру м.Хотин – 5 км.,

- обласного центру м.Чернівці – 70 км.,

- залізничної станції м.Кам'янець-Подільський – 28 км.

Інформація про економічні показники господарської діяльності ТзОВ "Надія"

Хотинського району Чернівецької області

Шляхи сполучення з сусідніми господарствами та адміністративними центрами – грунтові покращені та шосейні.

Тварини утримуються в типових приміщеннях, напування централізоване, роздача кормів – вручну з підводи.

3. Характеристика епізоотичної ситуації у господарстві.

Господарство забезпечує себе власним молодняком, тварин з інших господарств не завозять, крім зміни кнурів-плідників, яких після завозу ставлять на 30-денне профілактичне карантинування, де протягом цього періоду досліджують на наявність гострих та хронічних хвороб, приховане носійство збудників.

Серед інвазійних хвороб, що реєструються в господарстві мають місце фасціольоз ВРХ, телязіоз ВРХ, диктіокаульоз ВРХ, гіподерматоз ВРХ, аскаридоз свиней, лігульоз риби, ехінококоз, саркоптоз свиней.

Фасціольоз ВРХ, телязіоз ВРХ, ехінококоз, диктіокаульоз ВРХ, гіподерматоз ВРХ: джерела – хворі тварини особистого сектору, шлях поширення – пасовища., аскаридоз та саркоптоз свиней: джерела – хворі тварини, шлях поширення – інвентар, обслуговуючий персонал., лігульоз – наявність р.Дністер.

Серед інших шляхів передачі і розвитку збудників інвазійних хвороб є наявність річки, як важливого пункту в поширенні захворювань. Низька швидкість течії, наявність заплав, болотистих мілких берегів створюють сприятливі умови для розвитку збудників більшості паразитарних захворювань. В вечірні години спостерігається значний літ кровосисних двокрилих – комарі, мошки.

4.Характеристика захворювання.

Короста – інвазійне захворювання шкіри, що викликається коростяними кліщами і характеризується ураженням епідермального шару шкіри, свербежом, екзематозними змінами на шкірі, відставанням в рості поросят та зниженням вгодованості дорослих тварин.

Поширення: короста відноситься до поширених хвороб. Вона спостерігається скрізь як спорадично, так і ензоотично. Великого поширення короста набуває при скупченому утриманні та порушенях в годівлі тварини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Курсова робота на тему: Саркоптоз свиней (Комплекс лікувально – профілактичних заходів при саркоптозі свиней в ТзОВ "Надія" Хотинського району Чернівецької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок