Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами.

Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами.

Назва:
Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,28 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсовий проект
Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами.


 
1. Загальна частина.
 
Вступ
Ліфти використовуються для вертикального переміщення пасажирів та вантажів, а підйомники – для переміщення вантажів з шахт або для переміщення пасажирів по нахиленому шляху. Оскільки підйомники не являються типовими загально промисловими механізмами, найбільша увага приділяється однокабінним ліфтам.
Основними елементами однокабінних ліфтів являються кабіна, Підйомна лебідка(при наявності редуктора), канати, противага(контр вантаж), електродвигун, гальмуючий пристрій і прилади керування. Живлення двигуна дверей і вентиляторів, освітлення кабіни, зв’язок приладів керування і сигналізації з яке знаходиться не в кабіні, обладнанням, тролеями.
 
Рис.1.1 Кінематична схема швидкісного пасажирського ліфта
Однокабінні ліфти бувають пасажирські, вантажні, вантажопасажирські та ін.
Пасажирські ліфти отримали найбільше поширення в житлових і службових будинках, більшою ніж 5 поверхів. Так наприклад в Чикаго 110-поверховий хмарочос висотою 443 м, обслуговується 103 ліфтами і 18 ескалаторами.
Загальний вид пасажирського електричного ліфта приведений на мал.1.1, де 7 - станція управління, 2 - обмежувач швидкості, 3 - механізм відкриття дверей, 4 - двері кабіни, 5-підлога кабіни, 6- підлога поверхового майданчика, 7- двері шахти, 8- канат обмежувача швидкості, 9 - натягач, 10 - пріямок, 11 - буфер, 72 - противага, 13 - спрямовуючі противаги, 14 - спрямовуючі кабіни, 75 - шахта, 16 - черевики, 77 - відведення, 18- кабіна, 19 - ловець, 20- підвіска, 27 - підйомні канати, 22 - підйомний механізм, 23 - машинне приміщення.
Характеристики ліфтів встановлені відповідними стандартами: звичайних пасажирських ліфтів – ГОСТ 5746-67, швидкісних – ГОСТ 13023-67, вантажних загального призначення – ГОСТ 8828-75 та ін. В залежності від кількості поверхів будинків і прийнятого за норму допустимого часу чекання, розрахункові швидкості руху кабіни пасажирських ліфтів по стандартизації СЕВ можуть бути від 0,5 до 5,6 м/с, а в деяких випадках і до 9 м/с.
При цьому ліфти розділяють на 4 види: тихохідні (0,5…0,65 м/с), швидкохідні (1,0…1,5 м/с), швидкісні (2,0…2,5 м/с) і високошвидкісні (3,5…5 м/с і вище).
Арк.
Змн. | Арк. | № докум. | Підпис | Дата
 
Грузові ліфти, в залежності від вантажопідйомності (від 320 до 2000 кг), по тій же стандартизації можуть мати швидкість руху від 0,25 до 2 м/с, а при вантажопідйомності 3200 і 5000 кг – до 0,5 м/с.
Однокабінні ліфти можуть бути як безредукторні (електродвигун безпосередньо з’єднаний з канатоведучим шківом ), так і редукторні, коли електродвигун і канатоведучий шків з’єднані між собою через редуктор. Без редукторний привід порівняно з редукторним більш надійний, мало шумний і застосовується головним чином в швидкісних і високошвидкісних ліфтах з тихохідними двигунами.
Сучасні пасажирські і вантажопасажирські ліфти виконуються з противагою – контрвантажем, маса якого вибирається такою, щоб він зрівноважував масу підйомної кабіни і тягового каната, а також частину підйомного вантажа:
, (1.1)
де - номінальний вантаж; =0,4…0,6 – коефіцієнт рівноваги.
Однак остаточну масу противаги треба приймати з умов отримання оптимальної діаграми неврівноваженості, при якій абсолютні значення неврівноваженості при верхній і нижній відмітці зупинки кабіни, приблизно однакові. В цьому випадку необхідна встановлена потужність двигуна буде найменшою. Крім цього ліфти при висоті більше 50 м іноді постачаються урівноважуючими канатами. Високі вимоги безпеки користування ліфтом викликають необхідність застосування спеціального механічного обладнання, діючого при різному виді пошкоджень і аварій. На валу двигуна знаходиться
електромеханічний прилад, який загальмовує привід при знятті напруги з двигуна як при нормальній роботі, так і в аварійних режимах. Важливою конструктивною частиною в кабіні є підлога, яка може бути рухомою або нерухомою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Автоматизація процесів піднімання вантажів. Автоматичне керування ліфтами.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок