Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Навики проектування цифрових пристроїв

Навики проектування цифрових пристроїв

Назва:
Навики проектування цифрових пристроїв
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,10 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ВСТУП
Швидке розширення областей застосування електричних пристроїв - одна з особливостей сучасного науково-технічного прогресу. Цей процес в певній мірі пов'язаний з впровадженням інтегрованих мікросхем в універсальні обчислювальні комплекси; периферійні пристрої, пристрої реєстрації і передачі інформації; автоматизовані системи управління; пристрої для наукових дослідів; механізації і інженерної праці; побутові пристрої. Застосування інтегрованих мікросхем дозволило удосконалити і створити нові методи проектування , конструювання і виробництва радіоелектронної апаратури різноманітного призначення, підвищити їх технічні і експлуатаційні характеристики, традиційно виконаних на механічних принципах дії.
Метою курсового проекту є здобуття навиків проектування цифрових пристроїв, тобто, за вхідними та розрахунковими даними, які необхідно для побудови пристрою, розробити принципову схему даного цифрового пристрою і створити на її основі креслення друкованої плати. При розробці друкованої плати необхідно врахувати не тільки електричні але й механічні, фізичні і інші фактори, що залежать від умов роботи цифрового пристрою, надійності, яку має забезпечити дана схема, довговічності і інше.
Спроектувати пристрій для визначення середнього ковзного вхідних паралельних 8 — розрядних кодів можна використовувати в системах автоматики, телемеханіки і мікропроцесорної техніки, де потрібна візуальна інформація, зручна для оперативного сприйняття людиною.
Представлений курсовий проект складається з трьох частин: пояснювальної
записки об'ємом сторінок і графічного матеріалу: принципова електрична схема
пристрою, креслення друкованої плати (оформлене на аркуші формату AI), а також
додатка: перелік елементів.


Структурна схема показує послідовність розміщення всіх блоків і відповідну взаємодію між ними. Розглянемо детальніше призначення і взаємодію блоків згідно представленої структурної схеми.
1.1.2 Генератор 1 — це пристрій, який призначений для перетворення електричної енергії джерела постійного струму в енергію незатухаючих коливань заданих параметрів. В нашій схемі генератор повинен виробляти і формувати електричні імпульси певної форми, частоти та тривалості. Генератор повинен характеризуватись такими основними параметрами: вихідний сигнал - повинен мати прямокутну форму , певну частоту і тривалість імпульсу, яка була б спільною для інших компонентів схеми; частота генератора - повинна бути найбільшою за частоту всіх блоків пристрою, в іншому разі блок, якому потрібна ця частота, не отримає її. Також частота генератора повинна характеризуватись стабільністю, вплив зовнішніх факторів (а особливо джерела живлення) має бути мінімальною. Напруга живлення генератора - повинна бути такою ж, як і напруга живлення інших блоків, інакше до пристрою потрібно подати додаткове джерело, яке в свою чергу зробить схему зробить більш громіздкою, що обов'язково вплине на розміри схеми і дасть складності при її виготовленні.
В цьому пристрої генератор повинен генерувати імпульси прямокутної форми тривалості 0,5 млс і частотою 15 кГц. В цій схемі генератор використовується як частотозадаючий пристрій, що встановлює частоту, на якій буде працювати прилад.
1.1.3 Регістри 2 — 4 - це пристрої, що призначені для прийому коду числа та передачі коду в інший вузол, записування, тимчасового зберігання і перетворення двійкової інформації. В цій схемі вони призначені для запису чотирьох розрядного коду і його скидання перед початком запису наступного, який прийшов на його входи.
1.1.4 Суматори 5-7 - це функціональні пристрої, що призначені для арифметичного додавання двох війкових чисел. За принципом побудови вони бувають комбінаційного та нагромаджувального типів. Якщо вони побудовані з логічних елементів, то їх називають комбінаційними; суматори, в основі яких лежать тригери, називають нагромаджу вальними.
Комбінаційні суматори додають числа при одночасному їх надходженні.
У нагромаджу вальному суматорі доданки по черзі подають на один із входів суматора


1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Навики проектування цифрових пристроїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок