Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Технологія виготовлення заготовок з дерева

Технологія виготовлення заготовок з дерева

Назва:
Технологія виготовлення заготовок з дерева
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,62 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
Технологія виготовлення заготовок з дерева


2. Розробка технологічного процесу
2.1. Опис технологічного процесу
1. Основи базування під час оброблення заготовок на верстатах
Чорнові заготовки, отримані в процесі розкрою лісоматеріалів, мають відхилення розмірів та форми від розмірів та форми чистових заготовок, з яких надалі отримують деталь. Різницю між розмірами та формою реальної деталі і заданої на кресленні нази-вають похибкою. З багатьох причин виго-товити заготовки (деталі) абсолютно точно, відповідно до креслення, практично немож-ливо. Ступінь наближення дійсних значень параметрів процесу, речовини, предмета до його номінального значення називають точ-ністю оброблення.
Точність оброблення регламентують:*
Технічні умови (ТУ) - точність форми.*
ГОСТ 6449.1-82... ГОСТ 6449.5-82 "Изделия из древесины и древесных материалов. Допуски и посадки".*
ГОСТ 7016-82 "Древесина. Параметры шероховатости поверхности".
У процесі оброблення забезпечують необхідну точність заготовок (деталей) при найменших затратах.
Для отримання чистових заготовок слід:
зняти припуски" (ліквідувати відхилення
розмірів);
надати поверхням необхідної якості.
Правильність якості обробленої заго-товки характеризується: прямолінійністю, перпендикулярністю, паралельністю, площин-ністю, циліндричністю, округлістю та ін.
Різні за формою заготовки (1) мають різну кількість поверхонь, яким нада-ють правильні розміри, якість та задані кресленням
1. Можливі форми заготовок
кути. Прямокутні в перерізі заготовки, кількість яких переважає при виготовленні виробів з деревини, слід обробляти з шести боків. Таке оброблення виконується на етапі первинного оброблення чорнових заготовок.
Надати заготовці точні розміри та якість можна тільки за наявності в ній чистової установлювальної бази, за допомогою якої вона може бути точно встановлена на верстатах для подаль-шого оброблення. Тому оброблення чорнових заготовок починається з утво-рення чистової бази, за яку приймають одну з пластей цієї заготовки, викорис-товуючи її як базу, а потім обробляють:
одну чи дві крайки та другу пласть;
або другу крайку та другу пласть; торцеві поверхні заготовок.
Закінчують оброблення чорно-вих заготовок їх торцюванням в розмір по довжині. Формування чистової бази у брускових заготовок прямокутного перерізу здійснюють на поздовжньо-фрезерних верстатах таких типів: фугувальні; рейсмусові; - три - та чотирибічні стругальні.
2. Створення базових поверхонь
а однобічних фугувальних верстатах із ручною подачею
Для створення базових повер-хонь у брускових заготовок широко застосовують фугувальні верстати. Характерною особливістю фугувально-го верстата (2) є наявність гори-зонтального стола, який складається з
Рис. 2.Схема оброблення заготовок на фугувальному верстаті
двох частин (передньої та задньої), кожну з яких налагоджують окремо і
можуть переміщувати у вертикальній площи-ні. Між ними горизонтально розташований ножовий вал. Роль обох частин стола неод-накова, а разом вони забезпечують так зване рухоме базування заготовок на столі.
При налагодженні верстата робочі площини обох частин стола мають бути паралельні одна одній та ріжучій крайці ножів. Робоча поверхня задньої частини встановлюється дотичною до ріжучої крайки ножа у його верхньому положенні, а передня -нижче цього положення на товщину шару, який знімають.
Як видно з рис. 3, на початку оброблення заготовка базується на передній
Рнс.3. Схеми рухомого базування на фугувальних верстатах:
а - на передній частині;
б- на обох частинах;
в- на задній частині
частині стола своєю чорновою установлю-вальною базою. Потім вона насувається на ножовий вал, а після оброблення - на задню частину стола. В цей момент базування відбувається на поверхнях обох частин стола. Після подальшого просування заготовка утво-реною чистовою базою повністю базується на задній частині. За один прохід заготовки з неї можна знімати шар завтовшки 0,5...2,5 мм. Збільшення товщини шару, який знімають за один прохід, призводить до погіршення якості поверхні, яку обробляють.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Технологія виготовлення заготовок з дерева

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок