Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін.

З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін.

Назва:
З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін.


ВСТУП
З’єднання деталей в техніці забезпечують певне взаємне їх положення в процесі роботи (рис 1.) З’єднання можуть бути рухомими і нерухомими. Нерухомі з’єднання поділяють на рознімні та не рознімні. Рознімні з’єднання допускають розбирання і повторне збирання деталей, що з’єднуються без їх руйнування пошкодження неможливо.
В машинобудуванні використовують спеціальні з’єднання в передачах (зубчатих, ланцюгових, ремінних тощо), які забезпечують передачу руху, а також з’єднання за допомогою пружин (циліндричних, конічних, тарілчастих тощо) для забезпечення виходу деталі на початкове положення після зняття навантаження.
Рис.1.
Широко застосують різьбові нерухомі з’єднання та гвинтові (ходові) рознімні рухомі з’єднання.
Уважно розгляньте зображення на рис. 2. Випишіть в один стовпчик назви не рознімних з’єднань поставте в дужках літери, якими їх позначено на показниках-стрілках. Плавильні відповіді дадуть з літер в дужках слово “вірно”.
2.РОЗНІМНІ З’ЄДНАННЯ
До рознімних з’єднань відносять різьбові, такі як болтове, шпилькове, гвинтове, трубчате, ходове, та з’єднання зубчаті (шліцьові, шпонкові, штифтові, шплінтові).
2.1. Зображення різьбових виробів та їх з’єднань. ГОСТ 2.311-68
Основним з’єднувальним елементом в різьбовому з’єднанні є різьба. Різьбою називається поверхня. Утворена при гвинтовому русі плоского контура по конічній чи циліндричній поверхні. При цьому утворюється гвинтовий виступ відповідного профіля, обмеженого гвинтовими та циліндричними (чи конічними) поверхнями (рис. 3).
Рис. 3.
На рис. 4, 5, наведено приклад зображення різьби на стержні.
Рис. 4.
По зовнішньому діаметрі її зображають основними лініями як на вигляді спереду, так і на вигляді зліва, а по внутрішньому – суцільною тонкою. При цьому на вигляді зліва по внутрішньому діаметру різьби проводять дугу, яка приблизно дорівнює ѕ кола. Цю дугу можна розімкнути в будь-якому місці, але не на осьових лініях. Зверніть увагу на те, що фаску при цьому не показують, суцільна тонка лінія на вигляді спереду перетинає лінію межі фаски.
Рис. 5.
Різьбу в отворі, коли її показують як невидиму, зображають штриховими лініями (Рис. 6). Різьбу в отворі в розрізі показують суцільними лініями (тонкими) по зовнішньому діаметру і суцільними товстими – по внутрішньому.
Штрихову різьби в розрізі завжди доводять до суцільної товстої лінії. Межу різьби проводять до лінії зовнішнього діаметра різьби і зображають суцільною товстою лінією або штриховою, якщо різьбу показано, як невидиму (рис. 7).
2.1.1. Класифікація різьб
Різьби класифікуються за формою поверхні, на якій вона нарізана (циліндрична, конічна), за розташуванням на поверхні (внутрішня, зовнішня). За формою профілю (трикутна, прямокутна, трапецеїдальна, упорна, кругла), за призначенням (кріпильна, ходова, спеціальна та інші), за напрямком гвинтової поверхні (права, ліва) і за числом заходу (однозаходова, багатозаходова) (рис. 8).
2.1.2. Основні параметри різьби
Різьбу характеризують три діаметри: зовнішній d(D), внутрішній d1(D1), середній d2(D2).
d(D) – діаметр уявного циліндра, описаного навколо вершин зовнішньої різьби або впадин внутрішньої.
Профіль різьби – контур перерізу різьби площиною, яка проходить через її вісь.
Кут профіля різьби – кут між боковими сторонами профіля.
Крок різьби Р – віддаль між сусідніми одноіменними боковими сторонами профіля в напрямку, паралельному осі різьби.
Хід різьби t – віддаль між найближчими одноіменними боковими сторонами профіля однієї і тієї ж гвинтової поверхні в напрямку, паралельному осі різьби.
На робочих кресленнях деталей, що мають різьбові поверхні, зображаються конструктивні та технологічні елементи різьби: фаски, збіг різьби, недоріз, недовід, проточки. Ці елементи мають точно встановлені форми та розміри. Для більшості різьб, що затверджені стандартом, їх визначаються в залежності від кроку різьби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: З’єднання деталей в техніці: різьбове, зварне, клеєне та ін.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок