Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Розробка елементів технологічного процесу відновлення деталі наплавленням (зварювання і наплавлення чавунних деталей)

Розробка елементів технологічного процесу відновлення деталі наплавленням (зварювання і наплавлення чавунних деталей)

Назва:
Розробка елементів технологічного процесу відновлення деталі наплавленням (зварювання і наплавлення чавунних деталей)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,74 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
Розробка елементів технологічного процесу відновлення деталі наплавленням (зварювання і наплавлення чавунних деталей)


ЗМІСТ
ВСУП---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------3
1.ОПИСАТИ ВПЛИВ КИСНЮ, АЗОТУ, ВОДНЮ, СІРКИ ТА ФОСФОРУ НА ВЛАСТИВОСТІ НАПЛАВЛЯЄМОГО МАТЕРІАЛУ--------------------------------------------------------------------------------------------------------4
2.ОСОБЛИВОСТІ КРИСТАЛІЗАЦІЇ МЕТАЛУ ЩО НАПЛАВЛЯЄТЬСЯ----------------------------------------------------------------------------------------6
3.СУТНІСТЬ ПРОЦЕСУ НАПЛАВЛЕННЯ (зварювання)------7
4.ХАРАКТЕРИСТИКА ЗВАРЮВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ-------8
5.РЕЖИМИ НАПЛАВЛЕННЯ ( НАПЛАВЛЕННЯ ЧАВУННИХ ДЕТАЛЕЙ)------------------------------------------------------------------------------11
6. ХАРАКТЕРИСТИКИ І СХЕМИ ПРОЦЕСУ ТА УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ НАПЛАВЛЕННЯ-------------------------------------------13
ЛІТЕРАТУРА--------------------------------------------------------------------------------------------16
ВСТУП
Під відновленням деталей наплавленням розуміють способи одержання не рознімних з'єднань за допомогою отримання міжатомних зв"язків між з'єднуваними частинами при їх нагріванні або пластичному деформуванні.
Якщо один із з'єднуваних виробів за своїми розмірами значно мен-ший за інший, застосовують термін "приварювання", припускаючи, що мен-ша частина деталі приварюється до більшої.
Відновлення деталей наплавленням - це процес нанесення за допо-могою зварювання шару металу на спрацьовану поверхню виробу.
Міцне зварне з"єднання матеріалів грунтується на атомній взає-модії.
З"єднання відбувається внаслідок утворення атомно-молекулярних зв"язків між поверхнями, які наближені на відстань близько 102 –8 см, тобто відстань, що відповідає величині атомного радіусу.
Основним видом зварювання є дугове зварювання. Основоположниками дугового зварювання були російські вчені та інженери В.В.Петров /1761-1834/, М.М.Бенардос /1842-1905/ і М.Г.Слев"янов /1854-1897/.
На сучасному етапі розвитку зварювального виробництва різко
збільшився діапазон зварювальних товщин, використовуваних матеріалів,
видів зварювання. Сьогодні зварюють матеріали товщиною від кількох
мікрометрів до кількох метрів. Зварювання здійснюють в умовах високих температур,
радіації, під водою, у вакуумі, в умовах невагомості. Останнім часом освоєні нові види зварювання: електронно-променеве, лазерне, дифузійне, ультразвукове, електромагнітне, зварювання вибу-хом та ін.
Наплавлення як за своїм народногосподарським значенням, так і за. обсягом виконуваних робіт є однієї з найважливіших складових частин зварювального виробництва. Про масштаби застосування його в колишньому СРСР можна робити висновок за такими даними: при відновленні спрацьованих і виготовленні нових деталей різних машин наплавлялося щороку близько 100 тис. тонн металу. Із загального обсягу зварювальних матеріалів, які випускалися в країні, на наплавлення витрачали при-близно 6,5% електродів, 8,6% дроту суцільного перерізу, до 30% порош-кового дроту, значну кількість спеціальних наплав очних матеріалів; порошкових і спечених електродних стрічок, порошків та їх сумішей, прутків, та присадних кілець.
1.ОПИСАТИ ВПЛИВ КИСНЮ, АЗОТУ, ВОДНЮ, СІРКИ ТА ФОСФОРУ НА ВЛАСТИВОСТІ НАПЛАВЛЯЄМОГО МАТЕРІАЛУ
Вплив кисню, азоту, водню, сірки та фосфору на властивості мета-лу шва. Основним реакціями, що відбуваються в зоні зварювання, є реак-ції окислення і розкислення металу. Характерні умови металургійних реакцій при зварюванні, як і при кристалізації, - висока температура нагрівання, відносно малий об"єм розплавленого металу, короткочасність пронесу.
Середня температура крапель електродного металу, що надходять у ванну, зростає зі збільшенням густини струму і становить при зварюван-ні 2200...2700 °С, тобто характеризується значним перегрівом. Температура зварювальної ванни при дуговому зварюванні також характеризується значним перевищенням точки плавлення, температура перегрівання становить 100.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Розробка елементів технологічного процесу відновлення деталі наплавленням (зварювання і наплавлення чавунних деталей)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок