Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> курсова робота: Імпульсні блоки живлення з перетворенням

Імпульсні блоки живлення з перетворенням / сторінка 2

Назва:
Імпульсні блоки живлення з перетворенням
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,26 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
В цей період почався бурхливий розвиток електронної напівпровідникової техніки.
До 1952 р. були розроблені всі основні типи підсилювальних напівпровідникових приладів транзисторів. В теперішній час ми все частіше зустрічаємося з електронною апаратурою, в якій зустрічаються тільки напівпровідникові прилади і розроблені на їх основі інтегральні мікросхеми.
В наш час радіоелектроніка проникла в усі галузі народного господарства. Вона стала основою комплексної механізації і автоматизації виробничих процесів. Розвиток кібернетики, електронних обчислювальних машин, персональних комп’ютерів виявилось можливим тільки завдяки високому рівню сучасної електронної техніки ,і зокрема напівпровідникових приладів.
Електроніка успішно допомогає лікарям лікувати хворих, стимулювати ріст рослин в сільському господарстві, сприяє продовженню зберігання кормових продуктів, дозволяє з великою точністю контролювати складні технологічні процеси, знаходить широке використання в установках для розщеплення атомних ядер, служить при вимірюванні яскравості зірок і для тонкої автоматичної обробки механічних деталей. Електронні прилади посилають вченим інформацію із космосу, здійснюють контроль за траєкторією польоту ракети і дають можливість здійснювати ї посадку в любій ланці нашої планети і навіть інших планет.
В кожну сім’ю прийшли такі вірні і надійні помічники, як радіо, телефон, телевізор, комп’ютер і інші електронні пристрої. Вони до невпізнанності змінили побут людей, надали їм багато таких необхідних зручностей.
Особлива роль в розвитку радіоелектроніки належить джерелам живлення – пристроям, які забезпечують електронні пристрої електричною енергією для їх живлення. Їм належить особлива роль, так я к жоден електронний пристрій не може нормально функціонувати без блоку живлення.
В зв’язку з надзвичайно широкою областю використання блоків живлення існує надзвичайно велика різноманітність їх типів. По принципу роботи блоки живлення можуть бути гальванічними, електричними, термоелектричними, механічними, п’єзоелектричними, комбінованими.
Особливу роль в цій гамі блоків живлення відіграють блоки живлення з перетворенням напруги. Це дає можливість споживачу значно зменшити габаритні розміри блоку живлення, знизити рівень пульсації вихідної напруги із-за підвищення частоти, яка поступає на вхід випрямляча.
Виходячи з вищесказаного і враховуючи те, що тема імпульсних блоків живлення з перетворенням ще недостатньо вивчена, а також популярність їх використання, я обрав саме цю тему своєї дипломної роботи.


І ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
Характеристика існуючих джерел живлення
1.1.1 Гальванічні елементи і батареї характеризуються тим, що в них електрична енергія утворюється за рахунок хімічної реакції, яка безперервно проходить всередині елементу. Електрорушійна сила елементів і батарей визначається хімічними властивостями активних матеріалів (електроліту і електродів) і не залежить від їх розмірів. Температура елементів майже не впливає на величину електрорушійної сили. Тільки при температурах, близьких до температури замерзання електроліту, електрорушійна сила елементу різко зменшується. Замерзлі елементи відновлюються після відігрівання. Вихідна напруга вимірюється при номінальному навантаженні батареї. Вона залежить від електрорушійної сили Е, внутрішнього опору елементу R вн. І струму в навантаженні.
U вих. = Е – І н R вн.
При розрядженні елементу на батареї кінцеве значення вихідної напруги залежить від властивостей елементів і умов його експлуатації. Питомі характеристики елементів представляють собою відношення ємності, потужності і енергії елементів чи батарей до їх об’єму чи ваги. Ці характеристики дають можливість оцінити джерело струму по його вазі і об’єму. Діапазон ємностей гальванічних елементів досить широкий – від десятих долей ампер-годин до сотень ампер-годин. Так наприклад, ємність елементу 1,3 ФМЦ- 0,25 рівна 25 а/г, а акумуляторної батареї 1,5 НЦ-60 рівна 60 а/г.
Електричні джерела живлення діляться на однопівперіодні, двохпівперіодні, з помноженням вхідної напруги, однофазні, 3-х фазні, з стабілізацією вихідної напруги, з стабілізацією вихідного струму і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Імпульсні блоки живлення з перетворенням

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок