Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> курсова робота українською: Імпульсні блоки живлення з перетворенням

Імпульсні блоки живлення з перетворенням / сторінка 5

Назва:
Імпульсні блоки живлення з перетворенням
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,26 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тобто щоб загальний зсув по фазі підсилюючого пристрою і ланки додатного зворотнього зв’язку був рівним:
При цьому це співвідношення повинно витримуватись тільки на робочій частоті автогенератора.
Такий зсув фаз повинен забезпечуватись фазоповертаючим підсилювачем, трансформатором і ланкою зворотнього зв’язку.
Вихідний випрямляч В2 випрямляє поступово на його вхід напругу. Для зменшення величини пульсації і більш повного використання вихідної обмотки трансформатора вихідний випрямляч повинен бути зібраний по двохтактній схемі.
1.5 Обґрунтування вибору елементної бази
При обґрунтуванні вибору елементної бази основним питанням, яке потрібно вирішувати, є питання вибору типу підсилюючих пристроїв. В загальному випадку в їх ролі можна використовувати електронні лампи, транзистори, інтегральні мікросхеми.
Розглянемо можливість використання кожного з цих типів підсилювальних пристроїв в даній схемі.
Електронні лампи вже давно використовувались в подібних пристроях. Проте з розвитком елементної бази стали очевидні недоліки електронних ламп, до яких в першу чергу можна віднести слідуючі:
для живлення електронних ламп потрібно використовувати два джерела живлення – одне для живлення акордних кіл лампи, а друге для живлення кола нитки розжарення катоду. А це значно ускладнює електричну принципову схему самого блоку живлення, робить його розміри дуже великими із-за потрби додаткового силового трансформатора;
великі втрати електричної енергії електронними лампами із-за постійного нагрівання їх корпусу. Це нагрівання вимушене із-за використаня в електронних лампах принципу термоелектронної емісії;
великі габаритні розміри електронних ламп. В даному підсилювачі на кожній з електронних ламп повинна розсіюватися потужність, яка рівна:
А це означає, що електронні лампи будуть по величині більшими за любу іншу деталь блоку живлення;
нестабільність параметрів електронної лампи із-за поступової втрати емісії катоду електронної лампи. Це приведе до поступового зменшення анодного струму лампи, а отже і зменшення коефіцієнту підсилення схеми;
Невисока міцність і надійність електронних ламп. Так як в більшості електронних ламп корпус скляний, то він легко розбивається, а нитка розжарення швидко провисає чи розривається.
Враховуючи вищесказане , я прийшов до висновку, що використання електронних ламп в даному блоку живлення є абсолютно недоцільним.
На відміну від електронних ламп транзистори не мають багато вищевказаних недоліків. Їм не потрібні два джерела живлення, вони мають малі габаритні розміри, їх корпуси виготовлені з металу, їх параметри є стабільними хоча і транзистори мають недоліки – вони чутливі до зміни навколишньої температури. А тому в електричних принципових схемах приходиться приймати спеціальні міри для температурної стабілізації роботи транзисторів.
Враховуючи вищесказане, я прийшов до висновку, що в даній схемі – можна успішно використовувати транзистори.
В даному блоці живлення в ролі підсилюючих пристроїв можна було б використовувати і інтегральні мікросхеми, які зберігаючи всі переваги транзисторів, мають ще і ряд переваг.
Але використання мікросхем в даній розробці різко зменшує наглядність і практичну користь від розроблення даної конструкції, так як мікросхема з точки зору користувача представляє собою “чорний ящик”, який потрібно підключити в схему у відповідності з рекомендаціями заводу-виготовлювача. Отже в дній розробці я вирішив відказатись від використання мікросхеми, а використати в ролі підсилюючих пристроїв тільки транзистори. Всі інші радіоелементи – такі, які підходять по електронних параметрах, які не є дефіцитними доступними в ціні і надійними в роботі.
КОНСТРУКТОРСЬКО-ТЕХНІЧНА ЧАСТИНА
Розробка електричної принципової схеми
Основною задачею фільтра низьких частот є подавлення вищих гармонік з частотою вище від 15 кГц. Для його ефективної роботи в послідовне плече можна включити велику індуктивність , а в паралельне плече – ємність. Сам фільтр можна зробити по П-подібній схемі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Імпульсні блоки живлення з перетворенням

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок