Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Імпульсні блоки живлення з перетворенням

Імпульсні блоки живлення з перетворенням

Назва:
Імпульсні блоки живлення з перетворенням
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,26 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
Імпульсні блоки живлення з перетворенням


ВСТУП
Інтенсифікація сучасного виробництва є неможливою без прискореного розвитку приладобудування, обчислюваної техніки, радіотехніки. Каталізатором розвитку цих галузей є розвиток електроніки і мікроелектроніки.
Розвиток електроніки розпочався з використанням електровакуумних приладів.
Першими електровакуумними приладами, які знайшли широке використання, були освітлювальні лампи розжарення. Заслуга у винайдені і створенні дослідних взірців такий електровакуумних ламп належить російському електротехніку Я.М. Лодигіну.
Послідуюче вдосконалення виробництва освітлювальних ламп призвело до створення матеріальної бази, яка відіграла велику роль в розвитку електровакуумної техніки і в випуску нових видів електровакуумних приладів.
Появі електровакуумних приладів, дія яких побудована на використанні явищ, зв’язаних з проходженням струму через вакуумний проміжок, передували ряд важливих відкриттів.
Так в 1893 р. відомий американський вчений і винахідник Т.Едісон відкрив явище випускання електронів розігрітим в вакуумі катодом, яке пізніше було названо явищем термоелектронної емісії.
В 1888 р. російським фізиком, професором Московського університету А.Г.Столєтовим вперше було виявлено явище випускання електролітів металом під впливом падаючого на нього сонячного світла. Це явище було названо явищем фотоелектронної емісії.
В послідуючі роки вчені багатьох країн приділяли велику увагу глибоким і всестороннім дослідженням електронних явищ в вакуумі.
зародження електронної техніки ознаменувало початок створення радіотехніки. Знаменитою подією в історії розвитку радіотехніки було обгрунтування можливості передачі електричних сигналів на відстань нашим співвітчизником Г.Пулюєм і створення в 1885 р. першого в світі радіопередавача і радіоприймача. Подальше радіотехніка і електротехніка розвивалась сумісно і в наш час перетворились в комплексну науку, яка називається радіоелектронікою.
Перша електронна лампа – діод була виготовлена англійцем Д.П.Флемінг–ом в 1904р. Пізніше американець Лі-де-Форест ввів в електричну лампу Едісона нерухому сітку і створив електронну лампу-тріод, яка мала здатність не тільки підсилювати а й генерувати електричні сигнали.
В 1909 р. був виготовлений і введений в експлуатацію ртутний вентиль,в в1910 р. П.Я.Лошанський створив електронно-променеву трубку.
Перша електронна лампа в Росії була виготовлена Н.Д.Папалексі в 1913 р.
З цього періоду і починається виробництво електронних ламп в нашій країні. В 1918 р. Була створена Нижньо-Новгородська радіолабораторія, в якій радянські вчені і інженери М.А.Бонч-Бруєвич, В.П.Вологді, А.А.Пістолькорс і інші в важких умовах того часу розробили перші взірці приймально-підсилювальних ламп і організували їх серійне виробництво, створили потужні генераторні лампи з водяним охолодженням.
В 1922 р. в Москві було побудована найпотужніша в світі радіотелефонна передавальна станція. В тому ж році О.В.Лосєв вперше використав кристалічний детектор з “падаючою” характеристикою для генерування і підсилення електричних коливань.
В 1924 р. була розроблена 4-х електродна електронна лампа, а в 1930 р. був виготовлений і перший пентод.
Після цього було створено цілий ряд електронних ламп, які дозволили зменшити габарити і підвищити економність і надійність електронних ламп, а отже і електронної апаратури.
Починаючи з 30-х років завдяки освоєнню діапазону ультракоротких хвиль, проводились роботи по вдосконаленню звичайних радіоламп і по створенню спеціальних ламп, придатних для роботи в усьому діапазоні частот.
В цей період появились електронні лампи типу “жолудь”: керамічні, металокерамічні і маячкові лампи.Розробляються електровакуумні прилади зовсім нового типу – магнетрони, клістрони і ряд інших.
В зв’язку з вдосконаленням електронної апаратури і з намаганням різко зменшити її габарити і збільшити надійність її роботи заново відродилась проблема використання напівпровідникових приладів.
В 50-ті роки на базі нової техніки були створені напівпровідникові тріоди, які, як виявилось, мають ряд переваг перед електронними лампами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Імпульсні блоки живлення з перетворенням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок