Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Електрообладнання пасажирських вагонів

Електрообладнання пасажирських вагонів

Назва:
Електрообладнання пасажирських вагонів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Електрообладнання пасажирських вагонів


План
І. Вступ
ІІ. Основна частина
Комутаційна апаратура
Пакетні виключателі і переключатель.
Контактори.
Реле.
Захисна апаратура.
а) Плавки запобіжник.
б) Запобіжники трубчастого типу
в) Автоматичні виключателі.
г) Реле максимальної напруги
Експлуатація комутаційної і захисної апаратури.
ІІІ. Заключна частина
Охорона праці
ІV. Використана література


Комутаційна апаратура
Комутаційна апаратура — це електричні пристрої, за допомогою яких здійснюють включення, вимикання і переключення електричних ланцюгів. По призначенню комутаційна апаратура поділяється на двох груп:
апаратура, що служить для безпосереднього включення, чи вимикання переключення електричних ланцюгів (вимикачі, перемикачі, кнопки, рубильники). Цю апаратуру пускає в хід безпосередньо обслуговуючий персонал. Розміщено апаратуру в службових приміщеннях на розподільних щитах і панелях;
апаратура, що служить для дистанційного включення, чи вимикання переключення електричних ланцюгів (контактори і реле); апарати цієї групи приводяться в дію за допомогою кнопок, вимикачів, чи датчиків захисної апаратури і можуть бути встановлені на значній відстані від службових приміщень, там де це зручно, з умов монтажу відповідних електричних ланцюгів.
Основними вузлами апаратів є контактні з'єднання, дугогасильні пристрої, електромагнітна система. Від конструктивного виконання і стану контактних з'єднань в основному залежить надійність роботи апарата.
Опір електричного контакту в місці зіткнення контактних поверхонь називають перехідним. Перехідний опір значно більше опору суцільного провідника і залежить від матеріалу, температури і сили натискання контактів, форми і стани контактної поверхні.
Для зменшення перехідного опору і підвищення зносостійкості контакти найбільш відповідальних з'єднань виготовляють зі срібла і сплавів срібла з вольфрамом, нікелем, кадмієм і ін. Дугогасильні пристрою електричних апаратів призначені для захисту контактних з'єднань від дії електричної дуги, що виникає між контактами при їхньому розмиканні.
Існують кілька способів гасіння електричної дуги. Спосіб магнітного дуття полягає в розтягуванні дуги під дією сильного магнітного полючи, створюваного спеціальною котушкою, що складається з декількох витків дроту великого перетину, розташованої поблизу контактів. При протікань по котушці робочого струму між полюсами магнітопроводу створюється магнітний потік Ф, напрямок якого залежить від напрямку струму в котушці. Контакти розташовані між полюсами усередині дугогасильної камери, виконаної з асбоцемента, що володіє високою теплостійкістю й ізолюючими властивостями. При розмиканні контактів між ними виникає дуга, на яку, як і на будь-який провідник зі струмом, що знаходиться в магнітному полі, діє сила, що виштовхує F. Під дією цієї сили і потоків нагрітого повітря усередині дугогасильної камери дуга подовжується, прохолоджується і гасне.
У деяких контакторах застосоване так називане деіонне гасіння дуги. Гасіння дуги відбувається в камерах з деіонними ґратами. Дуга, що виникає між робочими контактами, під дією нагрітого повітря піднімається догори і, стикаючись із пластинами, розбивається на ряд дуг. При цьому пластини, закріплені в стінках дугогасильної камери, відіграють роль радіаторів, інтенсивно відводячи тепло дуги і сприяючи її гасінню.
У багатьох апаратах (контакторах, реле) для гасіння електричної дуги застосовують дугогасильні пристрою, що сполучать магнітне гасіння з розбиванням дуги в деіонних ґратах.
Гасять дугу також шляхом подвійного розриву ланцюга контактами мостикового типу. Система складається з рухливого контакту, що під дією сили F піднімається і замикає електричний ланцюг контактами. При цьому ізоляційна пластина, стискаючи пружину, забезпечує необхідний контактний тиск. При розмиканні електричний ланцюг розривається в двох місцях — між рухливим контактом і нерухомими контактами. У цьому випадку дута гасне значно швидше. У трубчастих запобіжниках з фібровим корпусом і в пакетних вимикачах деіонізація дуги відбувається за рахунок розкладання частини матеріалу (фібри).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Електрообладнання пасажирських вагонів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок