Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Штукатурні і плиткові (плиточні) роботи

Штукатурні і плиткові (плиточні) роботи

Назва:
Штукатурні і плиткові (плиточні) роботи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Штукатурні і плиткові (плиточні) роботи


ШТУКАТУРНІ РОБОТИ
1. Архітектурної виразності будівлям надають витягнуті деталі, як усередині так і зовні будинку.
Витягнуті архітектурні деталі - це профільовані смуги, виконані зі штукатурного розчину найчастіше за допомогою шаблонів поступальним прямолінійним або криволінійним рухом.
Витягнуті оздоблювальні архітектурні деталі бувають внутрішніми ( галтелі, карнизи, наличники, плінтуси ) і зовнішніми (вінцеві і міжповерхові карнизи, пояси, сандрики тощо).
Рис1. Архітектурні обломи (а) і профілі витягнутих архітектурних деталей (б-д):
Прямолінійні: 1 – поличка; 2 – полиця; криволінійні: 3 – валик; 4 – вал; 5, 6 – четвертний вал ( прямий і зворотний ); 7, 8 – каблучок (прямий і зворотній); 9, 10 – викруження ( пряме і зворотне ); 11, 12 – галтель (пряма і зворотна); 13 – скоція; 14 – слізниця.
 


Цими деталями оформлюють і такі архітектурно-конструктивні елементи, як пілястри, колони, півколони і кесони.
Кожна витягнута архітектурна деталь за профілем має свою криволінійну чи прямолінійну форму – облом, Який може бути побудований з одного чи більше центрів. На малюнку подано зразки профілів зовнішніх витягнутих архітектурних деталей. Більшість таких деталей виконують за допомогою шаблонів, уручну можна витягувати лише галтелі (четвертні викружени).
Для виконання галтелей спочатку штукатурять стелю і нижні частини стіни. Стелю опоряджують остаточно, тобто затирають і загладжують, а на стіни мажна тільки нанести грунт. Потім приготовляють сметаноподібний розчин, наносять його в лузги, утворені між стелею та стінами. Після кожного нанесення розчину йому надають потрібну форму у вигляді чверті кола за допомогою звичайного або фасонних півтерків.
Рис 2. Фасонний напівтерок
Цю операцію повторюють кілька разів, доки не оформиться
витягнута архітектурна деталь. Після цього її виправляють, зачищають і натирають звичайним напівтерком 250 – 300 мм завдовшки.
Для накривки застосовують проціджене крізь дрібне сито розчин. Затираючи поверхню, напівтерок рухають уздовж галтелі або по її кривій.
Фасонним напівтерком галтель виконують так: спочатку наносить розчин в лузги і надають галтелі форму звичайним напівтерком. Потім до виконаної „начорно” галтелі преставляють фасонний напівтерок, натискують на ньго і ведуть його по всій довжині галтелі або пересувають то в один бік, то в інший. Рухаючись по розчину, напівтерок, кінці якого оббиті покрівельною сталлю, зрізує залишки розчину, надаючи галтелі правильної форми. Якщо на галтелі з’являються раковини, то їх замазують розчином і після цього ще раз проводять фасонним напівтерком уздовж галтелі, накривний шар розчину наносять, розрівнюють і затирають маленьким напівтерком.
Рис 3. Улаштування галтелей фасонним напівтерком
Як відомо, до внутрішніх витягнутих оздоблювальних архітектурних деталей належить карниз. Кожен карниз має певну висоту і винос, тобто роємір, який показує, на скільки карниз виступає за площину стіни. Внутрішні карнизи проектують звичайно менших розмірів, ніж карнизи на фасадах. Техніка їх виконання схожа, але має і свої особливості.
Витягування внутрішнього карниза. Послідовність операцій витягування внутрішньогокарниза така. До початку роботи виготовляють шаблон, профіль якого відповідав би прийнятим розміром карниза і його рисунку. Під час роботи переміщують по прямих рейках, одну з яких прикріплюють до стіни, а другу – до стелі. Після виготовлення шаблона по всьому периметру на стіни і стелі відповідно до розміру шаблона прибивають рейки (правила) 4 – 5 м завдовжки, якими пересувають шаблон. Рейки виготовляютьз прямолінійних соснових дошок, гладенько обструганих та профугованих. Стики правил у кутах зрізуються на фаску і підмазують алебастром.
Для навішування рейок спочатку у кутах приміщення приставляють до стелі шаблон і роблять позначки: знизу полозків – на стіні, по кінцю профільованої дошки – на стелі; за позначками укріпляють правила – гіпсом, костилями із затискними лапками чи спеціальними рейкотримачами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Штукатурні і плиткові (плиточні) роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок