Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЛКМ З ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИМИ СИСТЕМАМИ (ВОС) ЗВ'ЯЗКУ

ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЛКМ З ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИМИ СИСТЕМАМИ (ВОС) ЗВ'ЯЗКУ

Назва:
ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЛКМ З ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИМИ СИСТЕМАМИ (ВОС) ЗВ'ЯЗКУ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
4 ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЛКМ З ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИМИ СИСТЕМАМИ (ВОС) ЗВ'ЯЗКУ
4.1 Властивості оптоволоконних кабелів
Удосконалення технології волоконних світловодів (ВС) дозволило широко використовувати їх для передачі інформаційних сигналів різного призначення. Використовувані в аппаратурі градієнти, а також багато і одномодові ВС з ступінчатим профілем показника переломнення на основі структур кварц-пслімер та кварц-кварц володіють низьким затуханням (0.5-5 дБ/км), що забезпечує можли-вість передачі сигналу на великі (десятки кілометрів) відстані без ретрансляції.
Механічні властивості ВС дозволяють створювати на їх основі кабелі, які допускають вигини з радіусом порядку 25-100 мм та витримуються нагрузки до 300-1500 н, що полегшує практичну роботу з такими каналами передачі інфор-мації, а висока вадозахищенність, мала погонна маса (десятки грамів на метр) та широка полоса частот (до нескілька гігагерц-кілометрів), передаючих по ним си-гналів роблять їх незаміннимм при організації обміну великими масивами інфо-рмації.
Це призвело до організації на базі волоконно-оптичних кабелів систем збору, передачі та розподілу інформації.
Найбільш актуальним представляється використовування таких систем для:
магістральної передачі великих масивів інформації (телефонний зв'язок, комплексного зв'язку центральної станції з абонентами та між абонентного зв'язку (телефонний та відеотелефонний зв'язок, телебачення);
получення та локального розподілу вимірювальної інформації про стан об'єкту, передачі та одержання волоконно-оптичних даних.
Для таких систем одержання та локального розподілу інформації харак-терне органічне з'єднання каналу передачі даних з датчиками, використовуючи сигнали тієї ж самої фізичної природи, що й канал передачі даних, - оптичне


випромінення. При цьому структура ВОС вимагає особливі вимоги до типів ви-користовуючих ВОД, та їх параметри в свою чергу впливають на характеристики каналів передачі даних.
Принципи побудови вадозахищенних ВОС даного типу зводяться до:
використання для одержання інформації ВОД, пов'язаних зі станціями прийому-передачі;
використання головного ВС для багатоканального зв'язку між станціями
прийому-передачі;
локалізації на випадок необхідност електронної частини станції прийому-передачі ВОС у граничному об'єкті.
По виду організації обміну даними ВОС можуть бути централізованими, якщо є в наявності центральна станція прийому-передачі, яка виконує управляє-мий обмін інформацією з периферійними пристроями, та децентралізованими, якщо виконує управляємий обмін інформацією з периферійними пристроями, та децентралізованими, в яких існує декілька рівнойінних станцій прийому-передачі (рис. 4.1).
При цьому можуть використовуватись послідовна, кільцева, багатопроменева та комбінована конфігурація системи.
Системи можуть бути активними та пасивними.
Під активними розуміють такі, в яких вхідна величина здатна впливати енергетичною дією на перифирійний сигнал (наприклад, імпульс струму, збуджуючи джерело опромінення); під пасивними — системи, в яких вхідна величина впли-ває на параметри оптичного потоку ( наприклад, тиск, міняючи потужність оп-тичного випромінення внаслідок переміни світлопропускання ВС).
Для уплотніння одержаної та передавальної інформації, яка може бути представлена в аналоговому чи цифровому виді, в ВОС при організації зв'язку декількох ВОД зі станції прийому-передачі використовуються різні види муль-типлексування: тимчасове, частотне, спектральне, поляризоване та простірне.
Для уплотніння одержаної та передавальної інформації, яка може бути представлена в аналоговому чи цифровому виді, в ВОС при організації зв'язку декількох ВОД зі станції прийому-передачі використовуються різні види муль-типлексу вання: тимчасове, частотне, спектральне, поляризоване та простірне.
Під мультиплексуванням розуміють процес представлення одного фізич-ного каналу для передачі більш ніж одного інформаційного потоку. Мультипле-ксування оптичної інформації виявляється ефективним шляхом до зменшення масогабаритних показників ВОС та їх здешевлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЛКМ З ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИМИ СИСТЕМАМИ (ВОС) ЗВ'ЯЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок