Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Газорозподільчий механізм ВАЗ – 2108.

Газорозподільчий механізм ВАЗ – 2108.

Назва:
Газорозподільчий механізм ВАЗ – 2108.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,81 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Вступ.
Будова механізму.
Можливі несправності. Т.О. і ремонт.
Інструмент і пристосування.
Охорона праці.
Висновки і пропозиції.
Використана література.
Тема: Газорозподільчий механізм ВАЗ – 2108.


2. Будова механізму.
Основні розміри голови циліндрів і деталей механізму привода клапанів дані на мал. 2.1. Головка циліндрів вилита з алюмінієвого сплаву, має запресовані чавунні сідла і направляючі втулки клапанів. Верхня частина втулок ущільнюється метало гумовими оливо-відображаючими ковпачками 7 (мал. 2.2)
В запасні частини направляючі втулки поставляються з збільшеним на 0,02 мм зовнішнім діаметром.
В верхній частині головки циліндрів розміщені п’ять опор під шийки розподільного вала.
Механізм привода клапанів. Клапани 2 приводяться в дію кулачками розподільного вала. В гнізді штовхача находиться шайба 6 для регулювання зазорів в механізмі привода клапанів.
Мал. 2.2. Механізм привода клапанів.
1 – головка циліндрів; 2 – клапан; 3 – штовхач; 4 – корпус підшипників розподільного вала; 5 – розподільний вал; 6 – регулююча шайба; 7 – ковпачок. А – зазор між кулачком і регулюючою шайбою.
Регулювання зазорів в механізмі привода клапанів.
Зазор А (див. мал. 2.2) між кулачками розподільчого вала і регулюючими шайбами на холодному двигуні повинен бути (0,2±0,05) мм для впускних клапанів і (0,35±0,05) мм для випускних. Зазор регулюється підбором товщини регулюючих шайб. 6.
В запасні частини поставляються регулюючі шайби товщиною від 3 до 4,5 мм з інтервалом через кожні 0,05 мм. Товщина шайби маркується на її поверхності.
Розподільний вал і його приводи.
Розподільний вал чавунний, литий. З задньої сторони вал має ексцентрик для привода паливного насоса. Робочі поверхні кулачків ексцентричні і поверхність під сальник відбілюється для збільшення зносостійкості.
Для виключення основного переміщення розподільного вала у нього з задньої сторони передбачений фланець, який фіксується між головкою циліндрів (з корпусом підшипників) і корпусом допоміжних агрегатів. Привід розподільного вала забезпечується зубчастим ремнем 6 (мал. 2.3) від зубчастого шківа 1, встановленого на калінчастому валую. Цим же ремнем приводиться в обертання і шків 2 насоса охолодної рідини. Він крутиться на ексцентричній осі 7, яка прикріплена до головки циліндрів. Обертаючи вісь відносно шпильки можна змінити натягування ремня.
З 1989 року замість зубчастого ремня з напівкруглими зубами застосовується пас з канавками на вершинах зуб’їв (зуби трапецевидної форми). Відповідно змінився і профіль впадин на зубчастих шківах (мал. 2.4). Ці паси повністю заміняються, на шківи з півкруглими впадинами може встановлюватись пас з канавками на зубах і на оборот.
З 1995 року на двигуні може бути встановлений ролик з пластмасовим ободом. Такий ролик встановлюється без осі 7 (див. мал. 2.5).
Щоб встановити новий ролик взамін старого потрібно поставити нове дистанційне кільце 5 з слідуючими розмірами: товщина 7±4 мм, зовнішній діаметр 28 мм і внутрішній діаметр 19,1 мм. Крім того, необхідно або підложити під гайку кріплення ролика, більш товстішу шайбу, щоб ставало довжини різьби на шпильці для затягування гайки, або замінити шпильку більш короткою з довжиною виступаючої частини 40 мм.
Мал. 2.1. Основні розміри головки циліндрів і деталей механізму приводу клапанів.
Мал. 2.3. Схема привода розподільного вала.
1 – зубчастий шків колінчастого вала; 2 – зубчастий шків насоса охолодної рідини; 3 – натяжний ролик; 4 – задня захисна кришка; 5 – зубчастий шків розподільного вала; 6 – зубчастий пас; 7 – вісь натяжного ролика; А – установчий виступ на задній захисній кришці; В – матка на шківі розподільного вала; С – мітка на кришці оливного насоса, D – мітка на шківі колінчастого вала.
Мал. 2.4. Профіль зубів шківів привода розподільчого вала:
а) шків для ремня з півкруглими зубами;
б) шків для ремня з трапецевидними зубами.
Мал. 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Газорозподільчий механізм ВАЗ – 2108.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок