Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Технологічний розрахунок підводної ділянки трубопроводу

Технологічний розрахунок підводної ділянки трубопроводу

Назва:
Технологічний розрахунок підводної ділянки трубопроводу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,08 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Технологічний розрахунок підводної ділянки трубопроводу
При спорудженні і експлуатації підводних переходів сталеві трубопроводи постійно знаходяться в напруженому стані, що викликається різними навантаженнями і діями.
Під час переміщення секцій волочінням тракторами, при перевезенні їх па автомашинах з причепами, знаходження секцій на опорних пристроях, при очищенні, ізоляції і опресовуванні, а також при підйомі труб кранами і стикуванні підводних ділянок з береговими в трубопроводах виникають значні напруження. При укладанні, а іноді і при експлуатації підводного трубопроводу на нього впливає гідродинамічний тиск потоку води.
У практиці будівництва підводних переходів відомі випадки, коли під час укладання підводних трубопроводів виникаючі зусилля викликали пошкодження труб.
Щоб надійно експлуатувати підводний перехід, правильно організувати монтажні роботи і поліпшити їх якість, необхідні дані, що визначають напружений стан трубопроводів, а також його розрахунковий опір силовими впливами.
Навантаження і впливи на підводні трубопроводи
Підводні трубопроводи розраховуються відповідно до СНіП по методу розрахункових граничних станів.
Розрахунковим для трубопроводів є перший граничний стан по несучій здатності (міцності і стійкості конструкції), досягши якого конструкція перестає чинити опір зовнішнім діям або одержує такі залишкові деформації, які недопустимі за умов експлуатації.
Розрахунок по першому граничному стану (по міцності або стійкості) в загальному вигляді повинен здійснюватися за формулою:
(4.1)
де N — розрахункове зусилля в конструкції від суми впливи розрахункових навантажень в найбільш невигідній комбінації;
Ф — несуча здатність конструкції, що є функцією її геометричних розмірів, розрахункового опору матеріалу R і коефіцієнта умов роботи конструкції m.
Розрахунок конструкцій по першому граничному стану по міцності або стійкості ведуть по розрахункових навантаженнях. Розрахункове навантаження рівне похідній нормативного навантаження на коефіцієнт перевантаження.
Нормативними навантаженнями називають встановлені нормами найбільші зовнішні впливи, допустимі при нормальній експлуатації конструкцій. Коефіцієнти перевантаження враховують можливу зміну навантажень, що діють в процесі експлуатації і приводять до перевищення нормативних навантажень.
При розрахунку по формулі (4.1) необхідно, щоб максимально можливе зусилля при всіх можливих перевантаженнях було не більше мінімальної несучої здатності з урахуванням мінливості показників умов роботи трубопроводу і міцності його матеріалу. Ця умова може бути записане у вигляді формули:
(4.2)
де Nн — нормативне навантаження;
n — коефіцієнт перевантаження;
Rн — нормативний опір матеріалу (межа текучості або тимчасовий опір розриву);
k — коефіцієнт однорідності матеріалу;
m — коефіцієнт умов роботи;
E — геометрична характеристика перетину.
Навантаження і за тривалістю їх прикладання діляться на постійні і тимчасові. У свою чергу тимчасові можуть бути тривалими, короткочасними і особливими.
Постійні навантаження і впливи для підводного трубопроводу — це власна вага трубопроводу і ізоляції, вага привантажувачів (баласту), вага перекачуваного продукту, виштовхуючи сила водного середовища, гідростатичний тиск, вага і тиск ґрунту при засипці підводної траншеї, гідродинамічний тиск на трубопровід, прокладений по дну без заглиблення.
Тимчасові тривалі навантаження включають робочий внутрішній тиск, вагу льоду, що утворюється на поверхні трубопроводів, прокладених по дну північних річок, навантаження від тиску потоку води в паводок на трубопровід, прокладений по дну.
Короткочасні навантаження — навантаження, що виникають в процесі монтажу, випробувань і укладання підводних трубопроводів, хвильові впливи на трубопроводи, прокладені по дну.
Особливі навантаження і впливи на підводні трубопроводи —навантаження від вигину трубопроводу на ділянках, що розмиваються, сейсмічні навантаження, тиск льоду і хвиль катастрофічної сили і інші подібні впливи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Технологічний розрахунок підводної ділянки трубопроводу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок