Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Технологічні процеси механічної обробки

Технологічні процеси механічної обробки

Назва:
Технологічні процеси механічної обробки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему:
Технологічні процеси механічної обробки


План
1. Загальні відомості про різання матеріалів: основні поняття та визначення.
2. Кінематичні та геометричні параметри процесу різання та інструмента. Стружкоутворення при різанні. Сили різання. Теплові явища, зношування та стійкість інструментів.
3. Основи технології обробки поверхонь тіл обертання.
3.1.Обробка деталей на токарних верстатах: обладнання, інструмент, нормування токарних операцій.
3.2.Обробка отворів осьовим інструментом: основні схеми, призначення і основні типи інструментів, рухи інструментів при обробці, нормування свердлувальних операцій.
4. Основи технології обробки плоских поверхонь. Фрези та процес фрезерування. Основні схеми фрезерування, типи фрез, нормування фрезерувальних операцій.
5. Абразивна обробка. Особливості процесу різання при абразивній обробці. Абразивний інструмент. Схеми різання при шліфуванні. Знос та стійкість шліфувального круга. Нормування шліфувальних операцій.
6. Основи технологій електрофізичних та електрохімічних методів обробки: Класифікація методів електрофізичної та електрохімічної обробки. Електроерозійна обробка. Ультразвукова, плазмова та лазерна обробка. Електрохімічне полірування.


1. Вступ до технології і устаткування для обробки матеріалів різанням
Рис.1 Поверхні заготовки і координатні площини токарного різця
Під час обробки на металорізальних верстатах з поверхні заготовки видаляється припуск, що перетворюється в стружку і отримуються деталь. Тобто система різання складається із стружки, заготовки і інструмента. Під час обробки в цій системі прийнято розглядати наступні поверхні (рис.1):
Оброблювану (1) – яка видаляється із заготовки з метою одержання деталі.
Оброблену (2) – яка з’являється на деталі після зняття припуску.
Поверхню різання (3) – перехідну поверхню, що утворюється різальними кромками інструмента і з’єднує дві перші.
Відстань між оброблюваною та обробленою поверхнями, що вимірюється по нормалі до останньої, називається глибиною різання.
Для реалізації процесу різання інструмент і заготовка (або хтось один із них) мають виконувати відповідні рухи:
Рух різання – необхідний для зрізання різальними кромками стружки із заготовки. Швидкість цього руху позначається буквою V, вимірюється в м/хв і називається швидкістю різання. Проте при наявності тільки одного руху різання зняття стружки припиниться після першого оберту деталі. Для продовження різання необхідний рух подачі.
Рис.2 Схема роботи багатозубого інструмента
Рух подачі необхідний для того, щоб процес різання продовжувався неперервно або періодично. Швидкість руху подачі позначається буквою S і називається просто – подачею.
В залежності від виду обробки різанням розрізняють декілька видів подач. Якщо рух подачі кінематично зв’язаний із рухом різання, частіше всього використовують величину подачі інструмента або заготовки на один оберт інструмента чи заготовки. Позначається вона S і вимірюється в мм/об. Якщо рух різання – зворотно-поступальний – використовується подача на один подвійний хід інструмента, для багатозубих інструментів (рис.2) розглядають подачу за час зміни одного зуба - подачу на один зуб , мм/зуб. У всіх перерахованих способів використовують поняття хвилинної подачі , як переміщення інструмента чи деталі за одну хвилину роботи, в мм/хв.
Три розглянуті параметри процесу різання: глибина, подача та швидкість різання складають, так названий, режим різання.
Крім робочих рухів при обробці різанням на верстатах існують рухи встановлення (установочні) та допоміжні.
Установочні - рухи робочих органів верстата, за допомогою яких інструмент займає по відношенню до заготовки положення, яке дозволяє знімати з заготовки шар матеріалу.
Допоміжні - рухи робочих органів верстата, які не мають прямого відношення до різання (швидкі переміщення інструменту, транспортування заготовки тощо).
2. Основні характеристики різального інструмента
Для того, що різальний інструмент міг зрізати стружку, його тіло має бути виконано із спеціального матеріалу, а робочі поверхні відповідним чином орієнтовані (загострені).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Технологічні процеси механічної обробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок