Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Скачати: Вентиляція виробничих приміщень

Вентиляція виробничих приміщень

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"
Назва:
Вентиляція виробничих приміщень
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота
Вентиляція виробничих приміщень


П Л А Н
Вступ
1. Вентиляція як засіб захисту повітряного середовища виробничих приміщень.
2. Класифікація систем вентиляції.
3. Види вентиляції.
3.1. Природна і механічна вентиляція.
3.1.1 Інфільтрація й аерація, зони їх застосування.
3.1.2. Вентиляція за допомогою дефлекторів.
3.2. Припливна та витяжна вентиляція.
3.3. Місцева та загальнообмінна вентиляція.
3.3.1. Місцева припливна вентиляція.
3.3.2. Місцева витяжна вентиляція.
3.4. Канальна та безканальна вентиляція.
4. Обладнання для вентиляційних систем.
5. Проектування вентиляції виробничих приміщень.
Висновок
Список використаної літератури


В С Т У П
Охорона праці регулюється основними законодавчими актами України: Конституцією, законами “Про охорону праці”, “Про охорону здоров'я”, “Про пожежну безпеку”, “Про використання ядерної енергії та радіаційного захисту”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, Кодексом законів про працю України тощо.
Статтею 21 Конституції України передбачено, що держава дбає про поліпшення умов і охорону праці, її наукову організацію, про скорочення, а надалі і повне витіснення важкої фізичної праці на основі комплексної механізації і автоматизації виробничих процесів у всіх галузях народного господарства.
Охорона праці - це система правових, соціально-економічних,
організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці (Закон України “Про охорону праці”, прийнятий у жовтні 1992 року).
Дія Закону поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форм власності та видів їх діяльності, на усіх громадян, які працюють, а також залучені до праці на цих підприємствах.
Крім того, у Кодексі законів про працю України зазначено, що забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган. Вони повинні впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизму, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників.


1. Вентиляція як засіб захисту повітряного середовища виробничих приміщень
Вентиляція (від лат. ventilatio - провітрювання) – регульований повітрообмін у приміщенні, сприятливий для людини; а також сукупність технічних засобів, що забезпечують такий повітрообмін.
Інакше кажучи, вентиляція – це комплекс заходів і засобів, що використовуються під час організації повітрообміну для забезпечення необхідного стану повітряного середовища на виробничих приміщеннях згідно з будівельними нормами.
До виробничих приміщень відносяться: підприємства легкої, харчової, м'ясної, рибної і молочної промисловості, лікувальні установи, станції технічного обслуговування, майстерні, гаражі, виставкові павільйони, склади, спортзали, теплиці, тваринницькі і сільськогосподарські комплекси, будинки для точних виробництв і електроніки, а також їхні окремі ділянки тощо.
Вентиляція призначена для забезпечення необхідної чистоти, температури, вологості і рухливості повітря. Ці вимоги визначаються санітарними нормативами: наявність шкідливих речовин у повітрі (гази, пари, пил) обмежується гранично припустимими (нешкідливими для здоров'я людей) концентраціями, а температура, вологість і рухливість повітря встановлюються залежно від умов, необхідних для найбільш сприятливого самопочуття людини. Для багатьох виробничих приміщень чистота повітря, його температура і вологість визначаються також особливостями технологічного процесу. У ряді випадків температура і вологість повітря в приміщеннях повинні відповідати умовам найкращого зберігання предметів, що знаходяться в них, і матеріалів (фондосховища музеїв, архіви, склади), устаткування, а також будівельних конструкцій.
При забрудненні повітряного середовища (наприклад, вихлопними газами автомобільного транспорту, промисловими викидами та інше) шкідливі речовини можуть потрапляти до приміщень із зовнішнім повітрям.
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота на тему: Вентиляція виробничих приміщень

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок