Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> курсова робота українською мовою: Опорядження столярно-будівельних виробів

Загрузка...

Опорядження столярно-будівельних виробів / сторінка 13

Назва:
Опорядження столярно-будівельних виробів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Приймачі витяжної вентиляції встановлюють усередині сушильних камер, у розпилюючих кабінах, над головками лаконаливних і вальцевих машин, над ємністю для занурення й ін.
Загальобмінну вентиляцію зі зміною повітря по всьому об’ємі приміщень влаштовують у тих випадках, коли у виробниче приміщення попадають шкідливі виділення по причині неможливості повної герметизації виробничого устаткування, коли відсутні строго фіксовані джерела шкідливих виділень чи коли робота місцевих відсмоткувачі неефективна.
Приточна вентиляція призначається для відсмоктування забрудненого повітря, що видаляється місцевими відсмоктувачами і загальобмінною витяжною вентиляцією.
Для попередження професійних захворювань у виді дерматиту й екземи при роботі з лакофарбовими матеріалами, що виділяють шкідливі пари розчинників, необхідно:
перед початком роботи змазати руки вазеліном чи ланоліном, а потім протерти їх насухо;
користатися спеціальними захисними пастами, що після закінчення роботи змивають з рук водою;
уникати миття рук у розчинниках і розріджувачах лакофарбових матеріалів;
після миття насухо витирати руки, особливо між пальцями;
на операціях, що викликають сильне забруднення рук (ручне фарбування, ґрунтування, порозаповнення, полірування), користатися гумовими рукавичками.
Робочі органи шліфувальних стрічкових верстатів, що несуть абразивне полотно (циліндри, диски, бобіни, шківи, щітки), повинні бути збалансовані. Неробоча частина шліфувальної стрічки повинна бути закрита. Конструкції пороховідсмоктувачів повинні забезпечувати повне уловлювання пороху в місцях її виділення. Попереду верстата повинний установлюватися козирок, що охороняє руки робітника чи його одяг від потрапляння у верстат.
Лаконаливні машини, верстати для фарбування, ґрунтування, порозаполнения обладнають відсмоктувачами чи зонтами з приймачами, що приєднуються до місцевої витяжної вентиляції для видалення шкідливих і небезпечних випарів лакофарбових матеріалів. Усі механізми, що рухаються під час роботи, для нанесення лакофарбових матеріалів повинні мати огородження, що виключають потрапляння рук робітника чи його одягу у верстат.
Полірувальні барабани повинні мати огородження, що одночасно є приймачами для відсмоктування відпрацьованих полірувальних матеріалів, що приєднуються до місцевої вентиляції, що відсмоктується. Верстати повинні бути обладнані спеціальними пристроями для зняття електростатичних зарядів, що виникають у процесі полірування.
Пожежна профілактика
Оздоблювальні цехи деревообробних виробництв найбільш небезпечні в пожежному відношенні, чим інші. Застосовувані для обробки деревини лакофарбові матеріали не тільки легко загораються, але пари багатьох розчинників утворять з повітрям вибухонебезпечні суміші.
Вибух сумішей відбувається при влученні в середовище іскри, полум'я, розрядів статичної електрики і нагрітих предметів. Вміст вибухонебезпечних речовин у пароповітряній суміші виражається в грамах парів розчинника, що містяться в 1 м3 повітря.
Крім того, деякі матеріали, що містять олії, що висихають, і скипидар, здатні до самозапалювання. Самозапалювання може відбутися у випадку, коли висихаюча олія стикається на великій поверхні з повітрям і теплота, що виділяється при окислюванні, не віддаляється. Тому необхідно промаслені «кінці» і ганчірки складати в спеціально призначені для цього металеві шухляди з кришками, що періодично протягом зміни чи по її закінченні очищають, а самі промаслені матеріали знищують.
Найбільш небезпечні ділянки оздоблювальних цехів у пожежному і вибухонебезпечному відношенні — ділянки нанесення і сушіння лакофарбових матеріалів (розпилюючі кабіни, лакопаливні машини, ванни для занурення, сушильні камери й ін.). Ділянки облагороджування лакофарбових покрить (шліфування, полірування) також пожежонебезпесні, хоча вміст розчинників на них трохи нижче, ніж на попередніх.
В оздоблювальних цехах забороняється застосовувати прилади й апарати з відкритим полум'ям, проводити роботи і використовувати механізми, що викликають появу іскор.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Опорядження столярно-будівельних виробів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок