Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> курсова робота: Опорядження столярно-будівельних виробів

Загрузка...

Опорядження столярно-будівельних виробів / сторінка 2

Назва:
Опорядження столярно-будівельних виробів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
В який додають нашатирного спирту); хлорне вапно, розчинне у воді до густоти пасти; щавелеву кислоту (5-10%-й розчин) що найчастіше застосовують для видалення чорних плям від металу і просочування клею.
Відбілювальні розчини на поверхню деревини наносять трав’яними щітками, бавовняно-паперовими пензлями або лопатками потім їх змивають водою з милом або содою.
Ворс (кінці перерізаних волокон, які при змочуванні набухають. А при висиханні скручуються. Піднімаючи в гору свої кінці вусики) виділяють для того, щоб зробити поверхню гладенькою а це сприяє рівномірнішому нанесенню та економії опоряджувальних матеріалів. Ворс видаляють шліфуванням поверхні дрібнозернистими шкурками (№6-12) попередньо зволоживши поверхню 3-5%-м клейовим розчином та висушивши її. Це робить ворсинки більш жорсткими і вони краще зшліфовуються.
Для кращого видалення ворсу операцію можна повторити два-три рази. Зволожувати поверхні слід чубкою або тишпоком, рівномірно. Без пропусків з такими розрахунком, щоб волого якомога менше проникала в деревину.
Більш поширений метод видалення ворсу в процесі ґрунтування. Для цього на поверхню деревини наносять рідкий опоряджувальний матеріал, який “зволожує” поверхню і підсилює ворс. Після першого покриття і висушування поверхня шліфують дрібнозернистим шкірками (№6-8).
2.3. Опоряджувальна підготовка під непрозоре опорядження
Мета опоряджувальної підготовки під непрозоре опорядження полягає в тому, що остаточно вирівняти і виглядати поверхню, ущільнити її, забезпечити міцне зчеплення (адгезію) деревини з лакофорбованою плівкою. Підготовка поверхні до непрозорого опорядження складається з розглянутих нижче операцій.
Знесолювання, яке здійснюють для кращого зчеплення шару фарби з поверхнею деревини в смолистих місцях шпилькових порід. Для знесолювання застосовують такі смолорозчинники: бензин, спирт, скипидар: 25%-й водний розчин ацетону; 5-10%-й водний розчин соди (після видалення смоли поверхню протирають ацетоном); 4-5%-й водний розчин їдкого натру.
Знесмолюючі розчини на поверхню дерев наносять трав’яними щітками або бавовняно-паперовими пензлями. Розчини підігріті до 50оС швидше розчинюючи смолу.
Розчинену смолу змивають з поверхні теплою водою. Більшість знесмолюючих засобів вогненебезпечні або шкідливі для здоров’я людини, тому найчастіше застосовують розчин соди.
Ґрунтування сприяє збільшенню щільності деревини і крищому зчепленню шару фарби з деревиною. Воно полягав просочуванні поверхневих шарів деревини рідкими складниками-грунтовими, які швидко висихають. Ґрунтовка просочують деревину з поверхні і деякою мірою заповнюють пори, а після висихання створюють тверду підстилку для лакофарбованих покриттяв, з якими вони міцно зчіплюються. Ґрунтовки на поверхню наносять пензлями і тишпоними, а також розпиленням, вальцями або гарячим пресуванням.
Сучасна лакофарбова промисловість припускає грутовка з різних складників.
Шпаклювання застосовують тільки при непрозорому опорядженні для вирівнювання і вигладжування поверхні. Розрізняють місцеве і суцільне шпаклювання.
При місцевому шпаклюванні шпаклівкою заповнюються на поверхні деревини в окремих місцях(вириви, тріщини, тощо).
Суцільне шпаклювання остаточно вирівнює всю поверхню і одночасно підвищує її щільність і твердість.
Шпаклівками називають пастоподібні суміші мінеральних наповнювачів (крейда, важкий шпат, деревні опилки) затертих на сильфі або клейовишу розчині.
Залежно від плівкоутворювальних речовин шпаклівки називають масляними клейовими, нітролаковими та поліефірними. Під покиття олійними фарбами та емалями іноді шпаклівку приготовляють на місці використання, змішуючи розтерту крейду з клеєм, оліфою.
Найчастіше застосовують у меблевій промисловості шпаклівку МБШ – нітрошпоклівку для суцільного шпаклювання. Цю шпаклівку іноді застосовують для заповнення пор велико пористої деревини (дуб, ясень), навіть при прозорому опорядженні.
При невеликому обсязі робіт шпаклівки можна наносити на поверхню вручну – за допомогою шпателя. Однак цей спосіб мало продуктивний.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Опорядження столярно-будівельних виробів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок