Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Опорядження столярно-будівельних виробів

Загрузка...

Опорядження столярно-будівельних виробів

Назва:
Опорядження столярно-будівельних виробів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дипломна робота
Тема.
Опорядження столярно-будівельних виробів


Вступ
Одна з головних задач — підвищення якості продукції. Столярні вироби виготовляють для тривалого терміну експлуатації. Більшість їх призначається не тільки для технічних цілей, але і для прикраси приміщень, будинків і споруджень. Вони експлуатуються в різній обстановці і різних умовах.
Тривале збереження виробів з деревини забезпечується обробкою. Під обробкою деревини розуміють усі види обробки її поверхні, спрямовані на поліпшення зовнішнього вигляду і захист від впливу навколишнього середовища.
Багато видів обробки деревини, такі, як різьблення, випалювання, інкрустація, позолочення, широко застосовувалися протягом багатьох сторіч і зараз одержують подальший розвиток.
Найбільш високого розвитку досягла техніка і технологія обробки лакофарбовими матеріалами. Обробка деревини лакофарбовими матеріалами являє собою сукупність технологічних операцій із нанесення, сушіння й облагороджуванняю лакофарбових покрить.
Сучасні лакофарбові матеріали й устаткування дозволяють індустріальними методами одержувати на поверхні деревини різноманітні оздоблювальні покриття з високими декоративними і захисними властивостями.
Поряд з рідкими лакофарбовими матеріалами для створення захисно-декоративних покрить використовують плівкові і листові матеріали на основі синтетичних смол.
Тому під обробкою деревини прийнято розуміти створення на її поверхні захисно-декоративних покрить за допомогою лакофарбових, плівкових і листових матеріалів.
Значний ріст обсягів виробництва столярних виробів, потрібних для задоволення потреб народного господарства і попиту населення, викликав необхідність спрощення технології і прискорення термінів обробки, а це, у свою чергу, зажадало застосування нових лакофарбових матеріалів із кращими технологічними властивостями.
У результаті створення нових лакофарбових матеріалів, матеріалів для облагороджування лакофарбових покрить і устаткування для обробки багато процесів, що раніше здійснювалися ручним методом з використанням довгосохнучих лакофарбових матеріалів, виконуються на високопродуктивних верстатах, конвеєрних, автоматичних і напівавтоматичних лініях.


2. Технологічна частина
2.1. Столярна підготовка поверхні.
Для всіх видів зовнішнього опорядження поверхня деревини має бути добре підготовлена. Спочатку здійснюють столярну. Підготовку поверхні із деревини.
Основна мета столярної підготовки під прозоре опорядження – вирівняти поверхню, знявши хвилі, які виникли внаслідок фрезерування на деревообробних верстатах. Столярна підготовка складається з таких операцій: висвердлювання та залитування сучків та інших дефектів вставками та клею, пробок остаточне вирівнювання поверхні та її зачищання.
До столярної підготовки ставляться високі вимоги, бо навіть значна явилистість від фрезерування на деревообробних верстатах (довжина хвилі 2 мм і висота гребеня 0,01 мм) після опорядження фарбами стає досить помітною, що псує зовнішній вигляд опоряджувальної поверхні. Вставки та інші залатування застосовують тільки при непрозорому опорядженні поверхні деревини.
Поверхня деревини твердих листяних порід, особливо в завальнуватих місцях, циклюють. Поверхню деревини м’яких і шпилькових порід ні за яких умов не циклюють, тому що від циклювання їх поверхня стає шорстка.
На поверхні під прозоре опорядження, особливо світле, не має залишитись брудних плям, шорсткості, хвилястості, подряпин від шкурки, вмітин, виривів та інших дефектів.
2.2. Опоряджувальна підготовка під прозоре опорядження.
Для високоякісної підготовки поверхні деревини до прозорого опорядження, крім столярних робіт, треба дбайливо виконати такі операції опоряджувальної підготовки: знесолювання смолистих місць на поверхні деревини, якщо виріб з шпилькових порід відбілювання плямистої поверхні (особливо про пробитті клею під час личкування, якщо ця поверхня споряджується в світлий колір: видалення ворсу.
Відбілювання зберігають і вирівнюють натуральний колір деревини.
Для відбілювання деревини застосовують такі розчини: перекис водню (12-15%-й водний розчин.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Опорядження столярно-будівельних виробів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок