Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Організація ремонту роликових букс та колісних пар

Організація ремонту роликових букс та колісних пар

Назва:
Організація ремонту роликових букс та колісних пар
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,14 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
на тему:
Організація ремонту роликових букс та колісних пар


1. Організація роботи відділення з ремонту
роликових букс
Організація ремонту колісних пар
Порядок обстеження і ремонту колісних пар, а також норми і вимоги при цьому встановлюються згідно інструкції ЦВ/3 429. Д.
Колісні пари очищені механічно на спеціально виділеній колії, обмиваються гарячою водою у миючій машині 2% розчином каустичнної соди, на протязі 6-8 хвилин.
Після обмивки всі колісні пари подаються на позицію дефектоскопіювання, де їм проводиться УЗК і магнітно-порошковий контроль.
Обточка колісних пар проводиться на колесо-токарних верстатах.
Несправності і необхідний вид ремонту заноситься бригадиром в натурний листок форми ВУ-51, а на колісну пару ним крейдою наноситься умовне позначення виду ремонту.
На забракованих елементах колісних пар світлою фарбою ставиться знак "Б" (брак).
Колісні пари, які потребують обточки по колу кочення, і які проходять звичайне обстеження, подаються на колесо-токарні верстати без демонтажа букс. В цьому випадку знімаються оглядові кришки букс, взамін яких встановлюються спеціальні тимчасові кришки, з отворами для проходу центру піналі верстака (центр переточений на 053 мм).
При обточці профілю поверхні кочення коліс обточенню підлягають: гребінь, поверхня кочення, фаска на зовнішній грані, та при необхідності, внутрішні грані.
В процесі обточення токар повинен перевіряти правильність виконання профілю поверхні кочення і фаски на зовнішній грані максимальним шаблоном, а також відстань між внутрішніми гранями ободів коліс штихмасом, а бригадир додатково різницю діаметрів коліс на одній осі.


Після зняття колісної пари з верстака майстер чи бригадир колісного цеху перевіряють шороховатість обробки поверхонь ободу колеса, профілю поверхні кочення, фаски, гребеня і внутрішньої грані.
Шийки і передпідматочиннні частини осей колісних пар, які були в експлуатації, не обточують, а ретельно зачищують шліфувальною шкуркою, не грубшою № 6 по ГОСТ 5009-78, до повного усунення слідів корозії і наминів.
Колісні пари, які проходять звичайне обстеження, після обточування по профілю кочення подаються на позицію проміжкової ревізії.
Колісні пари, які пройшли обточення поверхні кочення і які потребують повного обстеження, після остаточного огляду, перевірки якості обточки і вимірювань, які виконує бригадир зміни дільниці, подаються в монтажне відділення для виконання монтажу буксового вузла.
В буксах вантажних вагонів застосовуються роликові підшипники:
а) з короткими циліндричними роликами, однорядні з однобортовим внутрішнім кільцем (рисунок 1, а);
б) з короткими циліндричними роликами, однорядні з безбортовим внутрішнім кільцем та плоским упорним кільцем (рисунок 1,6).
Примітка: В подальшому роликові підшипники з короткими циліндричними роликами називаються „циліндричними підшипниками».
Встановлення внутрішніх кілець да шийку вісі здійснюється методом пресування, який полягає в тому, що внутрішні кільця нагріваються (при цьому відбувається їхнє об'ємне розширення), ставляться на шийку вісі, остигають після чого забезпечується необхідна міцність пресового з'єднання кілець з віссю (далі - гарячою посадкою).
Форма ролика циліндричних підшипників приведена на рисунку 2.
У циліндричних підшипниках, що мають масивні без заклепкові латунні сепаратори, ролики утримуються у гніздах розкарбуванням перемичок (рисунок 3), а в поліамідних сепараторах - спальними стовщеннями на перемичках.
З 1994 р. в буксові вузли вантажних вагонів встановлюються роликопідшипники підвищеної вантажопідйомності та надійності ж сепараторами скло наповненого поліаміду типу 30-232726 Е2М та 30-4272б Е2М.
Основні типи роликових підшипників, що застосовуються в буксак вантажних вагонів широкої колії, їхні розміри та маса приведені в таблиці 1.
Циліндричні роликові підшипники з різними індексами та цифрами (Л, ЛІ, Е2М, Л4М та інші), які стоять після умовного позначення, відрізняються один від одного застосованим матеріалом сепараторів (Л-латунь, Б- склонаповнений поліамід та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Організація ремонту роликових букс та колісних пар

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок