Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Інформаційні системи

Інформаційні системи

Назва:
Інформаційні системи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,12 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Інформаційні системи
1.1. Інформаційні системи. Основні поняття та визначення
Інформаційні системи здавна знаходять (в тому чи іншому вигляді) досить широке застосування в життєдіяльності людства. Це пов'язано з тим, що для існування цивілізації необхідний обмін інформацією – передача знань, як між окремими членами і колективами суспільства, так і між різними поколіннями.[Вікіпедія] З часом роль інформаційних систем лише зросла. Стрімкий попит в ринкових умовах на інформацію та інформаційні послуги зумовив те, що сучасна технологія опрацювання інформації орієнтована на застосування досить широкого спектра технічних засобів, і насамперед електронних обчислювальних машин і засобів комунікацій. На їх основі створюються обчислювальні системи і мережі різних конфігурацій не тільки для накопичення, збереження, опрацювання інформації, а для максимального наближення термінальних пристроїв до робочого місця фахівця або керівника, який приймає управлінське рішення.
Основу сучасних інформаційних систем (ІС) становлять такі технічні досягнення:
застосування засобів накопичення інформації: швидкодіючих пристроїв пам’яті, магнітних та оптичних дисків;
розвиток засобів зв’язку, що забезпечують доставку інформації практично в будь-яку точку земної кулі без особливих обмежень у часі і відстані, широке охоплення населення засобами зв’зку (радіомовлення, телебачення, комп’ютерні мережі, супутниковий зв’язок, телефонний зв’язок);
можливість автоматизованої обробки інформації за допомогою комп’ютера за даними алгоритмами (сортування, класифікація, подання в потрібній формі). [ІС в менеджменті, с. 9]
Інує ряд визначень терміну „інформаційна система”:
інформаційна система (згідно з визначенням ДСТУ) – це система, яка організовує накопичення і маніпулювання інформацією щодо проблемної сфери [ІС в менеджменті, с.44], в цьому визначенні основними властивостями системи вважається її здатність лише накопичувати і маніпулювати потрібною інформацією.
інформаційна система (з технічної точки зору) – це набір взаємозалежних компонентів, що збирають, обробляють, зберігають і розподіляють інформацію, щоб підтримувати процес прийняття управлінських рішень і управління організацією в цілому. [ІС в менеджменті, с.44] З даного визначення бачимо, що властивостей у системи набагато більше ніж накопичення і маніпулювання даними, вона також повинна давати можливість обробки і розподілу зібраної інформації, і представлення її у вигляді зручному для прийняття управлінських рішень.
інформаційна система (з семантичної точки зору) – це сукупність різноманітних взаємопов’язаних або взаємозалежних усебічних відомостей про стан об’єкта управління та процеси, що відбуваються на ньому і які виражені в показниках та інших інформаційних сукупностях, зібраних та оброблених за допомогою технічних (інформаційних та обчислювальних) засобів за визначеною методикою та заданими алгоритмами, і які відповідають вимогам керівної системи.[ІС в менеджменті, с.44]. Дане визначення інформаційної системи ще глибше характеризує інформацію і уточнює які її характеристики повинні братись до уваги. Тут інформація не просто набір різного роду відомостей, а результат аналізу цих відомостей.
інформаційна система (з позиції ділового бачення) – це сукупність інформації, апаратно-програмних і технологічних засобів, засобів телекомунікацій, баз та банків даних, методів процедур обробки даних, персоналу управління, які організовують процес збирання, передавання, оброблення і накопичування інформації для підготовки і прийняття ефективних управлінських рішень. [ІС в менеджменті, с. 9] Як бачимо з ділової точки зору інформаційною системою вважаються не лише відомості, а й апаратне і програмне забезпечення, яке дозволяє виконувати потрібні дії із зібраними відомостями.
інформаційна система ( іnformation system – автоматизована система, комп'ютерна мережа, система зв'язку) – сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Інформаційні системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок