Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Механізми ведучих мостів

Механізми ведучих мостів

Назва:
Механізми ведучих мостів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Механізми ведучих мостів
Мости автомобіля виконують функції осей, на які встановлюють-ся колеса. Залежно від схеми трансмісії мости можуть бу-ти: ведучими; веденими; керованими; підтримувальними. На автомобілях найчастіше встановлюють два або три мости. Якщо ав-томобіль має два мости, то за ведучий, як звичайно, править задній міст, рідше передній. У двовісних автомобілів підвищеної прохіднос-ті ведучі обидва мости. Якщо на автомобілі три мости, ведучими є два задніх мости або всі три. Найпростішу конструкцію має задній ведучий міст автомобілів із колісною формулою 4x2.
Ведучий міст, як правило, об'єднує в одному агрегаті такі меха-нізми: головну передачу; диференціал; півосі. Зазначені меха-нізми конструктивно розміщуються в спільному картері ведучого моста й призначені для передавання крутного моменту на колеса. Механізми моста збільшують передаваний момент і розподіляють його на колеса відповідно до умов контакту кожного колеса з доро-гою. Під час передавання крутного моменту картер моста наванта-жується реактивним моментом, який намагається повернути його проти напряму обертання коліс. Від такого повороту міст утримуєть-ся підвіскою або її напрямними елементами. Підвіска передає на картер моста також вертикальні, горизонтальні й бокові зусилля, що виникають під час руху автомобіля.
Механізми переднього ведучого моста відрізняються від механіз-мів заднього ведучого моста складнішим приводом до коліс. На ван-тажних автомобілях півосі до кожного колеса роблять розрізними й з'єднують одним карданним шарніром однакових кутових швид-костей. На передньоприводних легкових автомобілях піввісь з'єд-нується з колесом і диференціалом двома кульковими шарнірами однакових кутових швидкостей. На автомобілях підвищеної прохід-ності для збільшення тягового зусилля в приводі до ведучого й керо-ваного коліс іноді роблять колісну передачу планетарного типу. Головну передачу й диференціал у передньому й задньому ведучих мостах виконують однаковими.
Головна передача слугує для збільшення крутного моменту та зміни його напряму під прямим кутом до поздовжньої осі автомо-біля й виконується з конічних шестерень. Залежно від кіль-кості шестерень головні передачі поділяють на: одинарні ко-нічні, що складаються з однієї пари шестерень і, в свою чергу, поді-ляються на прості й гіпоїдні; подвійні, які складаються з пари конічних і пари циліндричних шестерень.
Одинарні конічні прості передачі застосовують пере-важно на легкових автомобілях і вантажних автомобілях малої й се-редньої вантажопідйомності. В цих передачах ведучу конічну шестір-ню з'єднано з карданною передачею, а ведену з коробкою ди-ференціала й через механізм диференціала з півосями.
У більшості автомобілів одинарні конічні передачі мають зубчасті колеса з гіпоїдним зачепленням. Гіпоїдні передачі порівняно з простими мають низку переваг: у них є вісь ведучого колеса, розташована нижче від осі веденого, що дає змогу опустити нижче карданну передачу, а отже, знизити підлогу кузова легкового автомо-біля. Внаслідок цього опускається центр ваги й підвищується стій-кість автомобіля. Крім того, гіпоїдна передача має потовщену форму основи зуб’їв шестерень, що істотно підвищує їхню навантажувальну здатність і стійкість проти спрацювання. Проте для мащення шесте-рень необхідно застосовувати спеціальну оливу (гіпоїдну), розрахо-вану для роботи в умовах передавання великих зусиль, що виника-ють у місці контакту зуб'їв шестерень.
Подвійні головні передачі установлюють на автомобі-лях великої вантажопідйомності для збільшення загального переда-точного числа трансмісії й підвищення передаваного крутного мо-менту. В цьому разі передаточне число головної передачі обчис-люють як добуток передаточних чисел конічної і циліндричної пар.
Подвійна головна передача автомобіля є частиною механізмів ведучого заднього моста, розміщених у його балці. Ведучий вал головної, передачі виконано як одне ціле з веду-чою конічною шестірнею. Його встановлено на конічних ролико-вих підшипниках у стакані, закріпленому на картері головної передачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Курсова робота на тему: Механізми ведучих мостів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок