Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Перетворювальні пристрої. випрямлячі

Перетворювальні пристрої. випрямлячі

Назва:
Перетворювальні пристрої. випрямлячі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Перетворювальні пристрої. випрямлячі


ЗМІСТ
Вступ
1. Загальні відомості та класифікація випрямлячів . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
2. Компенсаційні стабілізатори . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
3. Розрахунок застосування інтегральних стабілізаторів напруги . . . . . . . . .
3.1. Вихідні дані при застосуванні стабілізатора з фіксованою напругою
Стабілізації . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
3.2. Вихідні дані при застосуванні універсального стабілізатора
КР142ЕН12А . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
3.3. Порядок розрахунку . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Висновок . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Список використаної літератури . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


1.ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНІ ПРИСТРОЇ. ВИПРЯМЛЯЧІ
1.ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ВИПРЯМЛЯЧІВ
Випрямлячі – електротехнічні пристрої, призначені для перетворення енергії джерела напруги змінного струму в енергіюнапруги постійного струму.
Трансформатор призначений для перетворення величини напруги мережі до значення, необхідного для роботи випрямляча. Він також забезпечує електричну розв’язку мережі і навантаження.
Вентильна схема перетворює змінну напругу напругу увипрямлену – пульсуючу однополярну. Вона може виконуватись на напівпровідникових ключах.
Згладжуючий фільтр перетворює випрямлену напругу у постійну. Фільтри виконуються на реактивних елементах, що мають властивість накопичувати електричну енергію: конденсаторах, дроселях. Такі фільтри називаються пасивними.
Для живлення радіоелектронних пристроїв часто використовують активні фільтри, що будуються на транзисторах.
Стабілізатор напруги підтримує напругу на навантаженні на незмінному рівні при змінах напруги мережі або навантаженні у заданих межах.
При необхідності регулювання напруги на навантаженні за необхідним законом і у заданих межах використовують регулятори напруги. Зазначимо, що стабілізатор також являє собою різновид регулятора, у якого забезпечується автоматичне регулювання за ознакою постійності значення напруги на навантаженні.
Регулятор може бути увімкнено і зі сторони змінної напруги(до трансформатора).
Параметри вузлів випрямляча та їх елементів, режими їх роботи повинні бути узгодженні із заданими умовами роботи навантаження
Згладжуючий фільтр, стабілізатор, а іноді й трансформатор можуть не входити до складу випрямляча, коли у них немає необхідності.
Випрямлячі класифікують за числом фаз – однофазні та багатофазні. За потужністю випрямлячі бувають малої потужності (до 100Вт), середньої (до 10 кВт) і великої (понад 10 кВт).
Є некеровані випрямлячі та керовані. Перші будуються на некерованих вентилях – на діодах, другі – на керованих – наприклад, на тиристорах.
За принципом дії випрямлячі поділяються на однотактні та двотактні.
Однотактними називають випрямлячі, у яких по вторинній обмотці трансформатора струм протікає один раз за період напруги мережі і лише у одному напрямку.
Важливим параметром випрямляча є кратність пульсацій випрямленої напруги м – відношення частоти пульсацій випрямленої напруги до частоти мережі.
Двотактними називають випрямлячі, у яких по вторинній обмотці трансформатора струм за період напруги мережі протікає двічі і у різних напрямках. Кратність пульсацій у двотактних випрямлячів дорівнює подвоєному числу фаз.
Робота випрямляча полягає у тому, що навантаження за допомогою ключів так підмикається до джерела енергії напруги змінного струму, щоб за час кожного півперіоду його напруги струм у навантаженні протікав у одному напрямку. Виходячи з цього, найважливішим вузлом випрямляча є вентильна схема – схема випрямлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Перетворювальні пристрої. випрямлячі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок