Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технічні науки -> Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки

Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки

Назва:
Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дипломна робота:
Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки


1. Загальна частина
1.1 Вступ
Сучасне деревообробне виробництво супроводжується значним виділенням тирси і пилу від високопродуктивного обладнання.
На сьогоднішній день захист оточуючого середовища від шкідливих викидів став однією з самих гострих проблем сучасності. Якість очистки мілкодисперсного пилу в сучасних аспіраційних системах, є незадовільною і дуже енергозатратною.
Склалася ситуація, що існуючі аспіраційні системи у яких затрати на аспірацію близькі до загальних енергозатрат на деревообробних підприємствах на технологічні потреби (становлять близбко 40% загальних енерговитрат по підприємству).
Пил бука та дуба є канцерогенним, а пил інших порід деревини може викликати алергічні захворювання.
Тому на порядок денний стає питання створення ефективних пилоуловлюючих пристроїв та аспіраційних систем з низькими енергетичними затратами. Складність їх створення заключається в обмеженості теоретичних та експериментальних досліджень процесів циклонування, фільтрації та їх впливу один на одного. Отже створення нових повітроочисних пристроїв є актуальними і мають важливе народногосподарське значення.
Тяжке матеріальне становище деревообробних підприємств, енергетична криза, складна екологічна ситуація в країні роблять цю проблему ще більш гострішою.
Процес обробки деревини супроводжується утворенням частинок пилу від квазімолекулярного до макроскопічного розміру, що мають яскраво виражену анізометричність. Більшість процесів деревообробки характеризуються переважанням частинок витягнутої форми, що мають різкі зломи та відгалуження. По товщині частинки мають різкі переходи від вузької частини до розширення. Поверхня частинок сильно шороховата і має впадини та випуклості. Число частинок, що мають гострі грані і ребра, невелике. Частинки, що за формою нагадують кулю, практично відсутні.
Аспірація – це різновидність вентиляції. Термін “аспірація” означає всмоктування, вдихання. Задача аспіраційних систем полягає в відсмоктуванні шкідливих продуктів (пилу, газу і т.д.) від технологічного обладнання. Основним завданням аспіраційних систем є створення нормальних санітарно-гігієнічних умов праці. Кількість повітря, що відсмоктується цими системами, визначаються в першу чергу виходячи з цього завдання, а не з умови надійності транспортування відходів по трубопроводах.
Основними елементами аспіраційної системи є: спеціальні пилостружкоприймачі, транспортна мережа, пилевідділювач, вентилятор.
Характеристика технологічного процесу.
1.2.1 Лісопильно-деревообробна дільниця
Пиловник на складі сировини з автолісовоза з причепом (поз. 24) розвантажується і укладується в штабель.
Пиловник за допомогою козлового крана (поз.24) укладується на самохідний вузькоколійний візок, яким подається в цех до стрічково пильного верстата (поз.4).
З візка пиловник за допомогою електротельфера (поз.2) укладується на стіл стрічковопильного верстата (поз.1).
На столі стрічковопильного верстата колода закріплюється.
Оператор стрічковопильного верстата визначає таку схему розпилювання, при якій отримується максимальний корисний вихід згідно з заданою специфікацією.
Пиломатеріали укладуюються на самохідний візок, яким подаються до торцювального верстата (поз.4).
На торцювальному верстаті (поз.4) пиломатеріали торцюються на два куски (при довжині 6,5м).
Розкроєні пиломатеріали укладуються в сушильні пакети і подаються на атмосферне сушіння (як один із варіантів) або зразу в вакуумну сушарку (поз.3).
Як один із варіантів пиломатеріали можуть за допомогою вузькоколійного візка подаватися на склад пиломатеріалів де за допомогою електротельфера (поз.2) укладуються на піддони. В один штабель по висоті укладуються два сушильні пакети, з прокладкою між ними.
Пакети підсушених пиломатеріалів укладуються на вузькоколійний візок і подаються до вакуумної сушарки для кінцевого досушування.
Висушені пакети пиломатеріалів вузькоколійним візком подаються до торцювального верстату (поз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Розробка енергоощадної автоматизованої універсальної аспіраційно-повітреочисної установки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок