Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технологія виробництва -> Технологія виробництва виробів із пластмаси

Технологія виробництва виробів із пластмаси

Назва:
Технологія виробництва виробів із пластмаси
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Технологія виробництва виробів із пластмаси


План


1. Вступ
Пластмаси - матеріали на основі органічних природних, синтетичних чи органічних полімерів, з яких можна після нагрівання і здійснення тиску зформувати вироби складної конфігурації. Полімери - це високо молекулярні з'єднання, що складаються з довгих молекул з великою кількістю однакових угруповань атомів, з'єднаних хімічними зв'язками. Переробка пластмас - це сукупність технологічних процесів, що забезпечують одержання виробів - деталей із заданими конфігурацією, точністю й експлуатаційними властивостями.
Висока якість виробів може бути досягнута, якщо обрані матеріал і технологічний процес будуть задовольняти заданим параметрам, а умови виробництва виробів – задовольняти принципам економічної доцільності, ефективному витрачанню сировини і матеріалів, використанню трудових ресурсів. Тому необхідним є проведення всебічних техніко-економічних розрахунків, які повинні визначити склад, структуру і взаємодію виробничого процесу. Це визначає актуальність теми даної роботи.
Метою курсової роботи є розробка виробництва і обгрунтування техніко-економічних показників виробів з пластмаси.
Відповідно до поставленої мети, в роботі визначені наступні завдання:
- охарактеризувати виробничу структуру цеху та технологічну схему виробництва;
- розрахувати капітальні витрати;
- визначити виробничу програму;
- розрахувати матеріальні та енергетичних витрати;
- розрахувати чисельністі робітників цеху та фондів їх заробітної плати;
- здійснити розрахунок собівартості продукції;
- розглянути техніко-економічні показники цеху, що проектується.
2. Виробнича структура цеху та технологічна схема виробництва
Даний проект обгрунтовується на основі технологічного процесу виробництва виробів з пластмас на прикладі заводу АТ “Маяк”.
Процес – лиття під тиском.
Вид продукції, що виробляється – корпус для аудіомагнітофона.
Матеріал виготовлення – поліпропілен.
Поліпропілен має специфічні властивості (усадка, малий інтервал температури пластифікації і т.д.), тому при використанні його для формування машина повинна мати специфічні настроювання і додаткові пристрої: систему подвійного нагрівання, більш точне регулювання температури, пристрій попереднього нагрівання, зміни в дизайні прес-форм і пуансонів. Поліпропілен вимагає також у 2-3 рази більш тривалого нагрівання, щоб досягти температури пластифікації, і в 2-3 рази довше відбувається його усадка в прес-формі.
Формування виробу здійснюється в три етапи на трьох робочих позиціях.
На першому робочому етапі технологічного процесу точно визначена доза приготовленої в шнековому агрегаті пластмаси видавлюється в напівзакриту форму. Потім провадиться пресування розплавленого матеріалу за рахунок повного закриття прес-форми.
На другому етапі прес-форма відкривається, і несущий супутник разом із заготівлею переноситься у формуючу станцію, що складається з матриці і пуансона. Після закриття формуючої станції заготівля копіює форму матриці. Для стабілізації отриманої форми матриця прохолоджується водою. Під час цього етапу на першій позиції каруселі підготовляється наступна заготівля.
На третьому етапі провадиться відкриття двох половин несущого елемента, при цьому готовий виріб звільняється і викидається через отвір у бічній кришці автомата.
За допомогою однієї прес-форми можливе виготовлення одного виду продукції. Більшість представленого устаткування дозволяє швидко переналадити виробництво шляхом заміни прес-форми.
Лиття під тиском застосовують для виготовлення деталей з термо- і реактопластів. При литті під тиском матеріал у гранульованому чи порошкоподібному виді надходить у пластикаційний циліндр літтєвої машини, де прогрівається і перемішується. При переробці термопластів циліндр нагрівають до 200-350 С. Пластифікований матеріал при поступальному русі шнека чи плунжера нагнітається в форму для ліття, де термопласти прохолоджуються до 20-120 С (у залежності від марки). У пресформі матеріал витримують під тиском для ущільнення, що значно знижує усадку при охолодженні поза формою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Технологія виробництва виробів із пластмаси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок