Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технологія виробництва -> Світовий ринок продукції енергетичного машинобудування та особливості розміщення галузі

Світовий ринок продукції енергетичного машинобудування та особливості розміщення галузі

Назва:
Світовий ринок продукції енергетичного машинобудування та особливості розміщення галузі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,29 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ

Курсова робота: 28 сторінок, 2 таблиці, 10 джерел.

Об’єкт дослідження: світовий ринок продукції енергетичного машинобудування.

Мета роботи: дослідження розвитку світового ринку продукції енергетичного машинобудування та особливостей розміщення галузі.

Метод дослідження: описовий, порівняльний.

Енергетичне машинобудування як одна з важливих галузей машинобудування у цілому є матеріальною основою енергетичного забезпечення економіки. Великі можливості розвитку енергетичного машинобудування приховані у вдосконаленні територіальної організації цієї галузі, кращій розміщуваності її підприємств.

ЕКОНОМІКА, ПРОМИСЛОВІСТЬ, ЕНЕРГЕТИКА, ПРОДУКЦІЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ, ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ, РОЗМІЩЕННЯ ГАЛУЗІ.

ЗМІСТ

Реферат 2

Вступ 4

1. Територіальна організація промисловості

1.1. Поняття розміщення промисловості

1.2. Загальні закономірності та принципи територіальної

організації промисловості 5

5

7

2. Енергетичне машинобудування у світі

2.1. Загальні світові пріоритети у структурної політиці

енергетичного машинобудування

2.2. Основні фактори, що впливають на розміщення

підприємств енергетичного машинобудування

2.3. Особливості розміщення енергетичного машинобудування у світі

2.4. Подальшій прогноз розвитку енергетичного машинобудування

2.5. Електроенергетика 11

11

12

14

16

19

3. Структура та розміщення галузі енергетичного

машинобудування в Україні

3.1. Структура енергетичного машинобудування в Україні

3.2. Перспективи розвитку енергетичного машинобудування в Україні

3.3. Стан і можливості експортного потенціалу

енергетичного машинобудування України

20

20

22

24

Висновки 26

Список літератури 28

Вступ

Машинобудування — одна з провідних галузей сучасної промисловості. Воно створює найактивнішу частину основних виробничих фондів — знаряддя праці, тому машинобудування істотно впливає на всі напрями науково-технічного прогресу в інших галузях господарства, зростання продуктивності праці та інші показники, що визначають ефективність виробництва.

Важко переоцінити значення енергетичного машинобудування, тому що воно як одна з важливих галузей машинобудування у цілому є матеріальною основою енергетичного забезпечення економіки.

Підвищення ефективності енергетичного машинобудівного виробництва визначається не лише впровадженням у виробництво нових типів машин і устаткування, вдосконаленням його галузевої структури, реконструкцією та технічним переозброєнням. Великі можливості приховані у вдосконаленні територіальної організації галузі, кращій розміщуваності її підприємств.

1. ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ

Територіальна організація промисловості, як одна з форм суспільної організації виробництва, це раціонально організована, керована система суспільно-географічного поділу праці, комплексного розвитку розміщення промислового виробництва країни і її окремих частин.

В ієрархічну структуру системи територіальної організації промисловості входять такі об’єкти: промислове виробництво країни, економіко-географічних районів, адміністративно-територіальних одиниць, галузевих промислових зон, промислових комплексів (районів, вузлів, центрів), окремих промислових підприємств.

1.1. Поняття розміщення промисловості

Термін “Розміщення промисловості” означає приуроченість промислових об’єктів до певних джерел сировини, палива, місць концентрації трудових ресурсів і споживання готової продукції. Це динамічний стан, що характеризує розподіл продуктивних сил на території відповідно до природних, соціальних і економічних умов окремих районів країни.

В розміщенні промисловості умовно можна виділити три стадії. Перша — підприємства розміщуються поодиноко, незалежно одне від одного, тому вони не зв’язані між собою. Друга — підприємства розміщуються групами на компактній території поблизу одне від одного. В результаті виникає територіальне промислове поєднання підприємств. Його характерна риса — це спільна для всіх підприємств виробнича інфраструктура (транспортні мережі, будівельна індустрія, система енерго-, водо-, газопостачання, каналізація) та соціально-економічна, невиробнича інфраструктура (система розселення з комунальнім господарством, підприємства сфери обслуговування, науки, освіти та ін.). Третя — підприємства встановлюють виробничі зв’язки між собою, що проявляються у спільному використанні території, промислового “сервісу” (спільного обслуговування), а також на основі кооперування і комбінування. Це створює можливість стадійності виробничого процесу (послідовного виробничого циклу) для даної сукупності підприємств, яка називається промисловим комплексом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Світовий ринок продукції енергетичного машинобудування та особливості розміщення галузі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок