Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технологія виробництва -> Система газопостачання сільського населеного пункту Дніпропетровської області та газових мереж типового житлового будинку

Система газопостачання сільського населеного пункту Дніпропетровської області та газових мереж типового житлового будинку

Назва:
Система газопостачання сільського населеного пункту Дніпропетровської області та газових мереж типового житлового будинку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ВСТУП
Розвиток народного господарства в сучасних умовах пов'язаний зі значним споживанням газу. Природні горючі гази є найбільш економічним і універсальним паливом, здат-ним замінити тверде і рідке паливо в побуті, в міському і ене-ргетичному господарстві, в промисловості і транспорті. Заміна газом інших видів палива дозволяє одержати значний еконо-мічний та екологічний ефект.
За останні два десятиріччя інтенсивно проводиться гази-фікація міст і сільських населених пунктів. Широкий розмах робіт з газифікації викликав необхідність створення нового виду господарства - газового. Газове господарство є складною інженерною системою, в яку входять газові мережі, різні типи сховищ природних і зріджених вуглеводневих газів, пристрої для спалювання газу.
Використання газу для технологічних потреб промисло-вості зменшує вартість палива, підвищує продуктивність праці, сприяє впровадженню нових прогресивних технологій, покращує умови праці. Використання газу для промисловості дозволяє оздоровити повітряний басейн і поліпшити загалом екологічний стан.
Великі вигоди від використання газу в побуті. Газифікація житлово-комунального господарства проводиться як на базі природних газів, так і на базі зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ). В останні роки різко зростає роль природного газу і ЗВГ як моторного палива.
Реалізація газифікації України включає процеси проекту-вання, спорудження та експлуатації газового господарства. Всі елементи системи газопостачання повинні відповідати таким вимогам: економічність, народногосподарська ефективність, висока надійність, екологічність, безпечність експлуатації.
Успішне виконання завдань можливе тільки при високій кваліфікації всіх робітників газового господарства, при знанні ними діючих нормативних документів. Це обумовило необ-хідність підготовки інженерних кадрів, які глибоко володіють знаннями про ефективні технології зберігання та розподілу природних газів і зріджених вуглеводневих газів.
Першим українським містом, в якому впроваджено газове освітлення, був Львів. Згодом газове освітлення з’явилося в Одесі, Харкові, Києві, Чернівцях та в інших містах України.
На кінець 1940 р. в Україні газом користувались 17 міст: Бе-режани, Болехів, Борислав, Долина, Донецьк, Дрогобич, Жидачів, Станіслав, Калуш, Коломия, Маріуполь, Макіївка, Львів, Одеса, Стрий, Харків і Ходорів та кілька селищ місько-го типу і сіл. При цьому природний газ використовувався тільки у Болехові, Бориславі, Долині, Дрогобичі, Жидачеві, Калуші, Львові, Стрию і Ходорові, в інших же містах викори-стовувався штучний газ, що вироблявся на місцевих газових заводах або транспортувався від найближчих оксохімічних заводів.
Прокладення у 1948 році магістрального газопроводу Дашава-Київ, відкриття Шебелинського та інших газових родо-вищ і будівництво газопроводів Шебелинка-Харків, Шебелинка-Кривий Ріг-Одеса з відгалуженнями до Дніпропетровська, Запоріжжя, Миколаєва; Шебелинка-Київ з відводами до Пол-тави, Кременчука, Черкас та інших міст зумовили високі тем-пи газифікації народного господарства з використанням природного газу, який зайняв провідне місце в паливно-енергетичному балансі України.
На сьогодні вважають, що вуглеводні можуть бути як ор-ганічного, так і неорганічного походження, але теорія похо-дження вуглеводневих газів ще недостатньо обґрунтована і залишає місце для подальших наукових пошуків.
Природний газ в Україні широко використовується в про-мисловості, будівництві, електроенергетиці, сільському гос-подарстві та для комунально-побутових потреб.
В Україні на сьогодні газифіковано 16,5 млн. квартир, в т.ч. 10,5 млн. - природним газом решту - зрідженими вугле-водневими газами. Обсяг газифікації квартир становить 87 %. Загальна протяжність розподільних газових мереж перевищує 152 тис. км. Зростає обсяг споживання газу населенням і комунально-побутовими споживачами, а їх частка в загальному балансі споживання природного газу зросла до 40 %. Розподіл та постачання природного газу споживачам здійснюють 42 регіональні відкриті акціонерні товариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Система газопостачання сільського населеного пункту Дніпропетровської області та газових мереж типового житлового будинку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок