Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технологія виробництва -> Організація праці в сільському господарстві (вирощування картоплі)

Організація праці в сільському господарстві (вирощування картоплі)

Назва:
Організація праці в сільському господарстві (вирощування картоплі)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,19 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
Організація праці в сільському господарстві (вирощування картоплі)


План
Вступ
Значення і передовий досвід використання карт організації праці в сільському господарстві
Організаційно-економічна характеристика господарства і галузі
Карта організації праці на процес збирання картоплі комбінованим способом
Розробка частини технологічної карти вирощування однієї з сільськогосподарських культур
Висновки і пропозиції
Список використаної літератури


Сучасний період соціально-економічного розвитку в Україні характеризується докорінною перебудовою системи суспільних відносин, активізацію процесів формування базових основ ринкової економіки. Суттєві перетворення відбуваються у соціально-трудовій сфері. Саме це потребує активної уваги до створення сучасної системи економіки праці, яка б дозволила відчутно підвищити її продуктивність. Особливо складна ситуація в сфері праці склалася в аграрному секторі економіки внаслідок погіршення демографічного стану, посилення міграції населення, спаду трудової дисципліни, активності працюючих та їх старіння тощо.
Курс „Соціально – трудові відносини у сільськогосподарський підприємствах” входить в комплекс наукових дисциплін – соціально-економічних, біологічних правових (організації виробництва, економіка сільського господарства, статистика, психологія, охорона праці, трудове право, тощо). Її предметом являється вдосконалення організації праці на основі досягнення науки і передового досвіду. При цьому розглядаються питання як з точки зору ефективності ведення виробництва, - ріст продуктивності праці, раціональне використання машин і обладнання, сировини, палива, енергії, так і з соціальної точки зору – зменшення питомої ваги річної, важкої і шкідливої для здоров’я праці, підвищення її змістовності і привабливості.
Організація, планування, вдосконалення матеріального стимулювання праці подається з огляду на переформування економічних відносин, які відбуваються на селі, переходу до ринкової економіки. Нові умови господарювання, зміна відносин робітників до власності викликають потребу в пошуках нових підходів до організації виробничого процесу. Підприємства одержали широкі права, вони самостійно вирішують багато практичних питань з організації праці, режимів праці і відпочинку, нормування праці, оплати праці.
Стосовно вибраної теми можна зауважити, що сучасний рівень механізації робіт по вирощуванню і збиранню картоплі задовольняє потреби сільського виробника ще не в повній мірі. Особливо це стосується тих господарств, в яких затрачається великий обсяг праці на вирощування і збирання цієї культури.
В тих же господарствах, де картопля є передовою культурою, широко використовується механізоване вирощування і збирання врожаю, такі господарства чутливо реагують на передовий досвід в справі картоплярства, впроваджуючи при цьому передові технології. При цьому вони мають і високі врожаї на великих площах. Звичайно, ефективність впровадження передової технології в значній мірі залежить від рівня агротехніки та врожайності даної культури.
Отже, впровадження інтенсивних технологій вирощування картоплі, застосування сучасних машин і агрегатів разом з вдосконаленням організації праці є важливими чинниками підвищення врожаю культури та зменшення собівартості одержаної продукції.
Метою даної курсової роботи є розробити карту організації праці на процеси збирання врожаю картоплі комбінованим способом в СТОВ „Колос” Жашківського району Черкаської області.


Значення і передовий досвід використання карт організації праці в сільському господарстві.
Карти організації праці в сільському господарстві надають неоціненну допомогу при використанні тих чи інших технологічних операцій. Вони дають змогу на практиці здійснювати трудові процеси на основі наукових принципів, з допомогою їх здійснюється зв’язаність і узгодженість засобів праці, предметів праці та самої праці. Основна мета таких карт – показати шлях найбільш оптимального проведення технологічних процесів.
Що ж таке карта? Карта – це документ, в якому містяться наукові основи організації праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Організація праці в сільському господарстві (вирощування картоплі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок