Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технологія виробництва -> Трубопровідний транспорт

Трубопровідний транспорт

Назва:
Трубопровідний транспорт
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вступ
Трубопровідний транспорт - це найефективніший вид транспортування рідких і газоподібних продуктів. Все більший розвиток також отримує транспортування по трубах твердих продуктів, які розташовані в спеціальних конвеєрах або знаходяться в підвішеному стані в рідкому або газоподібному середовищі. Вивчається можливість швидкісного транспортування по трубах в спеціальних поїздах людей та обладнання.
Таким чином, об'єм вантажообігу і межі використання трубопровідного транспорту все більше розширюються.
Особливо швидко зростає питома вага трубопровідного транспорту в перекачуванні нафти газу і нафтопродуктів. По території нашої країни проходить 34,8 тисяч кілометрів магістральних газопроводів, з них близько 40% діаметром 1020-1420 мм. Щорічно системою газопроводів транспортується близько 240 м3 газу. Ці трубопроводи обслуговує 708 газоперекачувальних агрегатів загальною потужністю 5388,4 МВт, розміщених на 71 компресорній станції, які включають 111 газокомпресорних цехів. З метою підвищення надійності газових мереж проводиться значна робота із застосування в будівництві та експлуатації газопроводів з політиленових труб.
Для транспортування нафти на території нашої країни побудовано біля 4 тисяч кілометрів нафтопроводів. Ці нафтопроводи обслуговує 27 насосно-прекачуючих станцій. До продуктопроводів довжиною 4470 км підключено 82 споживачі нафтопродуктів, втому числі 78 нафтобаз, дві теплоелектроцентралі та один хімічний комбінат. Газотранспортна система України має чотири транспортні розподільні пункти і є найпотужнішою в Європі.
Спорудження та експлуатація транспортних артерій має ряд особливостей, від яких залежить організація робіт і вимоги до машин і механізмів. Сталеві трубопроводи є ємностями високого тиску, по яких трнспортуються горючі і легкозймисті продукти. Аварія трубопроводу пов'язана не тільки з великими матеріальними втратами, але може призвести і


до людських жертв. Тому головною вимогою при спорудженні трубопроводів є висока якість виконання всіх операцій. Машини повинні пра цювати так, щоб виключалась можливість пошкодження, послаблення і перенапруги трубопроводу як в процесі будівництва, так і при його безаварійній експлуатації.
Швидке, якісне і економічне будівництво трубопроводів можливе тільки індустріальними методами з допомогою цілого комплексу машин.
При будівництві магістрального трубопроводу виконується великий об'єм різноманітних робіт: розчистка і планування траси, розвезення труб та їх секцій, зварювальні роботи, риття траншей, очистка та ізоляція труб, засипка траншей, випробування трубопроводу на міцність і герметичність, спорудження засобів електрохімічного захисту трубопроводу від корозії, встановлення ліній зв'язку.
Найбільш поширеним і трудомістким видом будівельних робіт є підготовчі. Часто ці роботи продовжуються декілька місяців і оприділяють загальний термін готовності будівельного об'єкта.
Машини для проведення земляних робіт пройшли довгий і складний шлях розвитку. Одною із перших машин цього виду була багатоковшева парова землечерпалка з двигуном, потужністю 15 кінських сил. Збудована на Іжорському заводі в 1812 році під керівництвом інженера А. Бетанкура. За кордоном такі землечерпалки з'явилися 18 років згодом. В 1836 році механік В. Отис збудував перший паровий одноковшевий екскаватор з ковшем місткістю 1,14 м3, а його продуктивність складала від ЗО до 80 кубометрів за годину. В 1875 році був збудований перший грейдер-елеватор, а в 1887-причепний грейдер. Обидві ці машини робили на кінській тязі.
В Радянському союзі в роки першої п'ятирічки на Ковровському заводі був налагоджений випуск перших залізничних екскаваторів з ковшем 1,9-2,3 м3. Там же одночасно готувалися до випуску гусеничних екскаваторів з ковшем в 1,5 м3
Якість і параметри сучасних машин для земляних робіт не порівняти з машинами 1940-х років. Середня одинична потужність одноковшевих екскаваторів і бульдозерів зросла на 25%, а скреперів-на 15%. На будівництвах з'явилися нові, більш універсальні машини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Трубопровідний транспорт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок