Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технологія виробництва -> Аналіз експлуатації газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Імаїл на ділянці Анан’їв-Тираспіль-Тарутине-Орловка

Аналіз експлуатації газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Імаїл на ділянці Анан’їв-Тираспіль-Тарутине-Орловка

Назва:
Аналіз експлуатації газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Імаїл на ділянці Анан’їв-Тираспіль-Тарутине-Орловка
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дисципліна : Проектування і експлуатація газопроводів
Спеціальність : Газонафтопроводи і газонафтосховища
1. Тема проекту: Аналіз експлуатації газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Імаїл на ділянці
Анан’їв-Тираспіль-Тарутине-Орловка


Вступ
Україна залишається головним транзитером російського природного газу до європейських країн. Стратегічне значення української газотранспортної системи зумовлено вигідним географічним розташуванням України між основними газовидобувними регіонами і основними споживачами газу в Європі, розвиненою системою транзитних газопроводів, сполученням цих газопроводів з магістральними газопроводами всіх сусідніх держав, наявністю найбільшого в Європі (після Росії) комплексу підземних газосховищ, а також високим рівнем обслуговування та експлуатації газотранспортної системи.
Транзит газотранспортною системою України в 2001 році збільшився до 123.4 млрд. куб. м. До країн Європи було про транспортовано 104.3 млрд. куб. м, а транзит до південних регіонів Росії та Молдови склав 19.1 млрд. куб. м.
Для збереження конкурентноздатності української газотранспортної системи НАК "Нафтогаз України" розробив і здійснює програму реконструкції компресорних станцій, лінійної частини системи, газорозподільних і газовимірювальних станцій. Поряд з роботами, спрямованими на підвищення технічного рівня та надійності газотранспортної системи, виконуються роботи з її розширення. За останні 10 років побудовано і введено в експлуатацію 5 тис. км магістральних газопроводів та відводів, 9 компресорних цехів.
Для збільшення транзитних можливостей України у напрямку балканських країн та Туреччини створено спільне україно-російсько-турецьке акціонерне товариство "Газтранзит". Введення в експлуатацію газопроводів і компресорних станцій у південному напрямку дасть можливість збільшити подачу природного газу в цьому напрямку на 14-15 млрд. куб. метрів на рік.
1. Характеристика КС і лінійної частини газопроводу.
1.1 Загальні положення
«Магістральний газопровід Анан’їв-Ізмаїл 2 нитка (АІ-2). Перша черга» проходить по території Одеської області України по землях: Анан’ївського, Великомихайлівського, Котовського, Фрунзовського, Тарутинського, Болградського і Ренійського районів.
Основний напрямок траси з півночі на південь паралельно діючому газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Ізмаїл.
На ділянці км 7-км 8,82 траса проходить справа по ходу газу від газопроводу АТІ, далі перетинає діючий газопровід і до км 17,24 проходить зліва, де знову перетинає діючий газопровід і переходить на правий бік. На км 20,37 траса знову переходить на лівий бік і проходить зліва до кінця ділянки.
На всій ділянці траса покладена, в основному, у 30-ти метрах від діючого газопроводу.
В адміністративному відношенні траса проходить по території Анан’ївського, Котовського, Фрунзовського і Великомихайлівського районів Одеської області.
Рельєф траси рівнинний, слабко розчленований балками зі струмками, що не пересихають. Абсолютні позначки змінюються від 215 м до 50 м у Б.С.
Абсолютної позначки змінюються від 185 м до 5 м.
Початок траси - КС “Тарутине газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Ізмаїл. До км 355/359 траса проходить самостійно, а далі до км 389 паралельно діючому газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Ізмаїл, у 30-ти метрах від нього (зліва по ходу газу до км 385,5, де перетинає діючий газопровід, і далі справа по ходу газу).
Найбільш значними водяними перепонами є озеро Ялпуг на км 347,7- км 349,6 і озеро Дервент на км 386,4-км 387,6.
1.1.1 Обґрунтування основних параметрів проектних потужностей на ділянці Анан’їв-Ізмаїл.
Транзитні поставки газу в Туреччину і країни Балканського регіону здійснюються по двох діючих системах газопроводів:
Єлець - Кременчук - Кривий Ріг (ЕККР) , Кременчук – Анан’їв – Чернівці - Богородчани (КАЧБ) і Анан’їв –Тирасполь – Ізмаїл (АТІ);
Шебелинка - Дніпропетровськ - Кривий Ріг - Ізмаїл (ШДКРІ).
Пропускна здатність зазначених газопроводів наведена в таблиці 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Аналіз експлуатації газопроводу Анан’їв-Тираспіль-Імаїл на ділянці Анан’їв-Тираспіль-Тарутине-Орловка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок