Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Технологія виробництва -> Розробка апаратурного комплексу радіоактивних методів для проведення контролю якості цементажу свердловин

Розробка апаратурного комплексу радіоактивних методів для проведення контролю якості цементажу свердловин

Назва:
Розробка апаратурного комплексу радіоактивних методів для проведення контролю якості цементажу свердловин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,78 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РОЗРОБКА АПАРАТУРНОГО комплексу РАДІАКТИВНИХ методів ДЛЯ проведення КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ЦЕМЕНТАЖУ СВЕРДЛОВИН.
2.1 Теоретичне обгрунтування потреби розробки комплексу
Апаратура комплексна для контролю цементажу свердловин і призначена для геофізичних досліджень з метою контролю технічного стану експлуатаційних свердловин, свердловинного устаткування з одночасною реєстрацією тьрох геолого-технологічних параметрів і передачею інформації в цифровому коді по одножильному кабелю довжиною до 5000 м. Апаратура дозволяє вирішувати наступні задачі:
-оцінка та контроль за станом цементного каменя гамма-гама методом; Апаратура працює зі всіма типами геофізичних кабелів, забезпечених кабельними наконечниками тину НК1-36.
Умови експлуатації наземного приладу:
- діапазон робочих температур від 10 до 45 °С;
-відносна вологість повітря до 90 % при ЗО.
-свердловинного приладу;діапазон робочих температур від 5 до 120 °С;
-найбільший гідростатичний тиск 60 МПа.
2.2 Фізичні основи гама-гама-методу
Даний метод дозволяє проводити літологічне розчленування розрізу з виділенням різновидів гірських порід і визначенням їх характеристик. В гама-гама-методі (ГГМ) гірська порода опромінюється джерелом гама-квантів і реєструється інтенсивність гама-випромінювання, що досягає індикатора випромінювання, розташованого на деякій віддалі від джерела. Ця відстань називається довжиною зонда. Точку запису однозондового гама-гама-метода відносять до середини між центрами джерела і детектора, двухзондового гама-гама-метода - до середини між центрами детекторів. Фільтр з тяжкого металу
(Ре, РЬ, W та ін.), встановлюється між джерелом і детектором, практично повністю поглинає пряме гама-випромінювання джерела. Ось чому виміряне в цьому методі гама-випромінювання майже повністю складається з випромінювання джерела, що перетерпіло хоча б одне розсіяння на атомах середовища, що оточує джерело. Звідси і назва методу. Коли гама-кванти великої енергії (близько 1МеВ), вилітаючи з джерела, проходять кілька актів розсіювання і значно зменшують свою енергію, вони поглинаються в результаті фотоефекта. Оскільки взаємодія гама-кванта з речовиною є випадковим процесом, різні кванти до свого поглинання встигають пройти різну відстань від джерела. По мірі віддалення від джерела потік квантів зменшується по "Закону ослаблення інтенсивності потоку гамма-випромінювання від точкового джерела в деякому середовищі", який виражається формолою:
F=Q/4р r2 e-м*r
де F - інтенсивність потоку гама'винромінювання на відсталі г;
Q- загальне число квантів, що випромінює джерело; - сумарне макроскопічне січення захвату середовища.
Потік гама-квантів зменшується з відстанню тим швидше, чим більший коефіцієнт послабдфжнбто чим більша густина середовища і концентрація важких елементів в ній. Внаслідок цього потік гама-квантів біля детектора, який розміщений навідносно великій відстані від джерела (більше 15-20 см.), зменшується зі збільшенням густини гірської породи і концентрації в ній важких елементів. Ступінь впливу останнього фактора на покази ГГМ можна міняти шляхом вибору начальної енергії гама-квантів (вибором джерела) і енергії квантів, переважно реєструємих індикатором (вибором індикатора). Згідно з ним існують дві модифікації ГГМ: густинний гама-тама-метод (ГГМ-Г) і селективний (ГГМ-С).
В густинній модифікації ГГМ використовують джерело гама- квантів з відносно великою енергією, частіше всього Со60 , який випромінює кванти з енергією 1,17 і 1,33 МеВ. Детектор гама- випромінювання розміщений в товстому корпусі з тяжкого металу (залізо), майже повністю поглинаючим кванти з енергією менше 0,15 - 0,2 МеВ. В результаті в основному реєструється гама- випромінювання з енергією більше 0,2 МеВ, а інтенсивність таких гама-квантів не сильно впливає фотоелектонне поглинання, а відповідно, і хімічний склад середовища; покази методу визначаються комптоновським розсіюванням і залежать лише від густини середовища, що оточує свердловинний прилад: чим більша густина середовища, тим менші покази ГГМ-Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Розробка апаратурного комплексу радіоактивних методів для проведення контролю якості цементажу свердловин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок