Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Твори -> Художнє розкриття людської психіки у "страшних" новелах Едгара Аллана По

Художнє розкриття людської психіки у "страшних" новелах Едгара Аллана По

Назва:
Художнє розкриття людської психіки у "страшних" новелах Едгара Аллана По
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,78 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХУДОЖНЄ РОЗКРИТТЯ ЛЮДСЬКОЇ ПСИХІКИ У "СТРАШНИХ" НОВЕЛАХ ЕДГАРА АЛЛАНА ПО
Курсова робота з зарубіжної літератури


ЗМІСТ
Вступ............................................................................................................3
Розділ І. Художні принципи Е. По у "страшних" оповіданнях.............6
1.1. "Жах душі" – композиційна основа психологічних новел Е.По.....6
1.2. Художні засоби зображення людської психіки у "страшних" но –
велах Е.По........ ..........................................................................................16
Висновки.....................................................................................................24
Список використаної літератури..............................................................26
Вступ
Актуальність теми. В історію американської літератури Едгар По увійшов як романтичний поет, новеліст і критик. Він є класиком "короткого оповідання" і родоначальником психологічної, науково-фантастичної, детективної новели. Суттєвим внеском у розвиток літературознавства США вважаються його теоретичні праці "Філософія творчості" і "Поетичний принцип".
Едгар По відомий і як автор "страшних" оповідань. Саме в малій епічній формі – в жанрі оповідання – проявилась його блискуча художня майстерність, отримавши світове визнання.
Найнеправдоподібніший сюжет, полохлива і таємнича атмосфера, страшні події в його новелах підкріплюються такими реальними, життєво правдивими деталями та подробицями, що справляють враження справжніх.
Оповідання По зазвичай поділяють на чотири основні групи: "страшні" або "арабески" ("Падіння дому Ашерів", "Лігейя", "Барильце амонтільядо", "Вільям Вільсон", "Маска Червоної Смерті" та ін. ); сатиричні, або "гротески" ("Без дихання", "Ділок", "Чорт на дзвіниці" та ін.); фантастичні ("Рукопис, знайдений у пляшці", "Незвичайна пригода Ганса Пфааля" та ін.) та детективні ("Вбивство на вулиці Морг", "Таємниця Марі Роже" та ін.)
Ясність манери оповіді, раціоналізм поєднуються в оповіданнях По з драматизмом, а в багатьох випадках і з трагедійністю сюжету, атмосферою жахів, чіткість деталей – з зовнішньо неправдоподібним жахливим, аналітична робота думки – з ірраціональним і містичним, пародійно-сатиричне начало – з естетизацією страждання і смерті. Романтична поетика оповідань По проявляється в атмосфері таємничості, гіперболізації почуттів і пристрастей, в настроях песимізму і розчарування і в своєрідності меланхолічно-похмурих пейзажів. Над героями нависає фатум, їм властива витонченість почуттів, хворобливість пристрастей, підвищена вразливість. Сприйняття буття відмічене тривогою, яка переходить у страх, викликаний усвідомленням сутності національного життя США. У багатьох його оповіданнях звучить мотив приреченості, тема загибелі.
Роздвоєння особистості, боротьба доброго і злого начал в людині, зрада своєму кращому "я" заради життєвого успіху, злочин проти совісті – все це розкрито в новелі По. У цьому і проявляється своєрідність творчості Едгара По, яка являє собою одне із найскладніших явищ у світовій літературі. І тому вивчення його спадщини для розуміння психології та формування менталітету молодої людини в сучасних умовах набуває актуального значення.
Надзвичайна актуальність проблеми і обумовила вибір теми нашого дослідження "Художнє розкриття людської психіки у "страшних" новелах По".
Об’єктом нашого дослідження є "страшні" новели По.
Предметом нашого дослідження є художні принципи та прийоми Е. По у "страшних" оповіданнях.
Метою нашого дослідження є визначення та аналіз художніх засобів та прийомів, які використовує письменник для розкриття людської психіки у "страшних" новелах.
Завдання нашого дослідження:
· дослідити психологізм "страшних" новел По;
· проаналізувати художні принципи та прийоми, використані у "страшних" новелах По.
Матеріалом нашого дослідження є твори Едгара Аллана По: "The Fall of the House of Usher" ("Падіння Дому Ашерів"), "The Cask of Amontillado" ("Барильце Амонтільядо"), "The Gold Bug" ("Золотий Жук"), "Berenice" ("Береніка"), "The Premature Burial" ("Передчасні Похорони"), "William Wilson" ("Вільям Вільсон"), "Morella" ("Морелла"), "The Tell-tale Heart" ("Серце-викривач"), "The Masque of the Red Death" ("Маска Червоної Смерті"), "The Imp of the Perverse" ("Біс протиріччя"), "MS Found in a Bottle" ("Рукопис, знайдений в пляшці"),"A Descent into the Maelstrom" ("Повергнення в Мальстрем"), "Ligeia" ("Лігейя") та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Курсова робота на тему: Художнє розкриття людської психіки у "страшних" новелах Едгара Аллана По

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок