Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Українознавство -> Стилістичні особливості вокативу у поезії Лесі Українки

Стилістичні особливості вокативу у поезії Лесі Українки

Назва:
Стилістичні особливості вокативу у поезії Лесі Українки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
511,36 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему:
«Стилістичні особливості вокативу в поезії Лесі Українки»

Дніпропетровськ
2011
ЗМІСТ

Вступ..3
Стилістичні особливості вокативу в поезії ЛесіУкраїнки
1. Поняття вокативу в українській мові........5
2. Основні правила утворення форми кличного відмінка сучасної української мови.........7
3. Особливості сполучуваності іменника кличного відмінка та дієслова11
4. Семантико-синтаксичні функції вокативу...13
5. Вокатив у творчості Лесі Українки...18
Висновки........22
Література..........24
Додатки..........25


Вступ

Стиль письма української письменниці Лесі Українки неоднозначний. Адже вже є науковці, які досліджували “Вокатив і інструменталь в українській мові”. Це - Є.К.Тимченко. Українська мова належить до тих слов’янських мов, що зберегли кличний відмінок, тоді як інші(російська, білоруська) втратили його. Тож у нашій мові тепер, як і колись, сім відмінків: називний, родовий, давальний, знахідний, орудний, місцевий та кличний. Кличний відмінок довго називали кличною формою, дозволяли при звертанні замість нього вживати іменники у формі називного відмінка. Але коли борці за культуру рідної мови завжди обстоювали законні права цієї граматичної категорії, витіснення якої спричинило б зникнення ще однієї оригінальної збереженої в віках риси. Наприклад, М. Рильський писав: « Ще гірше стоїть справа з кличним відмінком. Мені приміром, просто-таки прикро читати, коли люди пишуть у звертанні «Дорогий наш учитель», бо все моє українське єство тягне сказати «Дорогий наш учителю».
У творах українських письменників, у перекладах чужих авторів, відтворених пером найкращих українських майстрів, кличний відмінок посідає належне місце. Ігнорування кличного відмінка свідчить про неповагу до рідної мови. У молитвах збережено кличний відмінок навіть у російській мові, яка взагалі його втратила «Отче наш»HYPER13 LASTSAVEDBY HYPER15. Кличний відмінок є повноціною категорією живого спілкування. До речі звертання в творчості Лесі Українки вирізняється високим ступенем інтимності, ніжності, відповідальності за долю рідного краю, щирої любові, сердечності. У кожній поезії тональність вокативів неоднакова і залежить від структури звертань, та також від настрою автора.
Предмет дослідження даної роботи - це творчість Лесі Українки
Об’єкт дослідження - стилістична роль вокативу в поезії Лесі Українки.
Мета даної навчально-дослідницька роботи є:
Ознайомитися з життям і творчістю Лесі Українки.
Усвідомити поняття вокативу в українській мові.
З’ясувати основні правила утворення кличного відмінка української мови.
Виявити особливості сполучуваності іменника кличного відмінка та дієслова
Дослідити семантико-синтаксичні функції вокативу у поезіях Лесі Українки.

Новизною даної навчально-дослідницької роботи є те, що в процесі дослідження ми з’ясуємо стилістичні особливості звертань у поезіях Лесі Українки на основі книги Леся Українка «Поезії» т.1/зібрання творів у 12 т., чим поглибило знання про вокатив української мови. Дане дослідження свідчить про майстерність поетеси у використанні невичерпних багатств української мови.
Дану навчально-дослідницьку роботу використовивувамуть учителі та учні на уроках української мови та літератури під час вивчення відповідних тем у загальноосвітніх школах, гімназіях, ліцеях, а також вона буде цікава усім хто не байдужий до краси рідної мови.

СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВОКАТИВУ В ПОЕЗІЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Поняття вокатива в українській мові

Яскравою особливістю української мови, що робить її морфологічну будову оригінальною серед інших східнослов’янських мовних структур, є так звана клична форма, або вокатив, іменників. У науці не існує єдиної думки про те, чи вважати кличну форму окремим відмінком, чи лише лексично та стилістично зумовленим варіантом називного відмінка, який найчастіше притаманний іменникам, що означають живих істот. Проте незважаючи на дискусійність цього питання, всі дослідники погоджуються з тим, що флексії кличної форми є складовою частиною парадигми іменника і їх не можна ігнорувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Стилістичні особливості вокативу у поезії Лесі Українки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок