Що таке Вернути, визначення слова.

Вернути


Вернути *, верну, вернеш, недок. і док. 1. тільки недок., перех. і неперех. З силою рухати вперед; пересу­вати, перекидати. Кинулась Орися матір відірвати, а Тимоха чим запопаде, тим і верне: і горшками, і міш­ками (Свидн., Люборацькі, 1955, 194); Сила й гори верне (Головко, II, 1957, 408).
тільки недок., неперех. Нестримно рухатися ве­ликою масою. Реве, стогне хуртовина, Котить, верне полем (Шевч., І, 1951, 40); Як узяв скот вернути із того яйця: верне та й верне (Сл. Гр.); Котить, верне, нагор­тає перемети, заносить вулиці, хати (Горд., І, 1959, 3).
тільки недок., перех. і неперех., перен. Зводити розмову до чого-небудь. Так завидющий чоловік На брехні верне свій язик; Чого не втне, чи не достане — Усе погане (Гл., Вибр., 1957, 188); Як виходила, то дя­дина стала така добра та тиха — і те мені радить, і друге. І все верне на те, щоб я зосталася (Н.-Лев., І, 1954, 72).
тільки недок., перех. Складати провину на кого-небудь. [Василь:] Все ви вернете на лукавого, все звертаєте на його (Мирний, V, 1955, 116).
неперех. Повертати, звертати кудись.— Та куди ти, чортяка б тебе взяла, вернеш? — розлючено грим­нув дядько і щосили смикнув віжками (Досв., Вибр., 1959, 291); Бички були молоді, нетямущі. Денис їх тяг «соб», а вони вернули «цабе» (Тют., Вир, 1960, 10); // перен. Звертати у діях до певної мети. Що воно і до чого, і нащо воно — куди вони, діти наші вернуть (Смолич, Мир.., 1958, 41).
0 Вернути ніс (носа), вульг.— відвертатися від кого-або чого-небудь з презирством, зневажливо ставитися до когось.— Вона вже й на вулиці носа верне, обминає мене десятою дорогою, наче я каторжна якась чи за­разна… (Кучер, Трудна любов, 1960, 132); 3 душі верне — про почуття огиди до кого-, чого-небудь. Учора Христина врода вабила, а сьогодні попадине приставання з душі верне (Мирний, III, 1954, 220); Зварила мені жінка тої локшини, солодке, нудне, з душі верне, а їм, нічого не вдієш (Коцюб., 1, 1955, 300).


Словник української мови онлайн: Вернути


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я

Що таке Вернути, визначення слова.

Вернути


Вернути 2 див. вертати.


Словник української мови онлайн: Вернути


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я