Що таке Вивчатися, визначення слова.

Вивчатися


Вивчатися аюся, аєшся, недок., ВИВЧИТИСЯ, чуся, чишся, док. 1. чого і з інфін. Навчаючись, набу­вати знань або уміння в чому-небудь. Ще малим хлоп­цем він зробив маленьку скрипочку й сам вивчився грати козачка (Н.-Лев., II, 1956, 172); У газди хоч можна ви­вчитися господарства, та за це мала була платня (Кобр., Вибр., 1954, 128); — А я можу читати ті книж­ки? — Чому ж? Хоч і поганенько, а грамоти ти вже ви­вчилась (Донч., III, 1956, 32).
тільки док., без додатка. Здобути освіту. Як тут у селі вивчишся, то підеш до міста до більшої школи (Фр., II, 1950, 59); Хто знає, чи не дідусеві легенди., заронили в Танину душу першу любов до рідного краю, ще з шкільних літ розбудили мрію вивчитись, стати дослідником оцих островів і степових могил (Гончар, Людина.., 1960, 57).
Вивчитися на … — набути якої-небудь спеціаль­ності, фаху. Всі вчитимуться стрибати з неї [вишки] і, можливо, вивчаться колись на водолазів, як Олесин батько (Донч., VI, 1957, 39).
тільки недок. Пас. до вивчати. В Інституті біо­хімії.. Академії наук С PCP вивчається біохімічна при­рода спокою рослин і стійкості їх до мікроорганізмів (Рач. Укр., 6.1 1965, 1).
вивчаючий, а, е. Дієпр. акт. теп. ч. до вивчати. Залужний подивився на дівчину допитливим, вивчаючим поглядом (Донч., V, 1957, 356).


Словник української мови онлайн: Вивчатися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я