Що таке Виграш, визначення слова.

Виграш


Виграш у, ч. 1. Здобуття, одержання чого-небудь в процесі гри або розігрування чогось. Аркадія Павло­вича оточили тісним кільцем. Йому пророкували виграш (Шиян, Баланда, 1957,138); Дивлячись на програші та виграші інших, хлопець поступово проймався дивною непояснимою певністю, що йому повезе (Гончар, Таврія.., 1957, 47).
2. Те, що одержане внаслідок вдалої гри або розігру­вання чогось. Пан хвалиться виграшем, панич — нежда­ним гостюванням (Мирний, III, 1954, 161); — Знаєте що? — кажу я до хлопців.— Став хто за мене.. Ви­граю — твій виграш (Мик., Кадильниця, 1959, 7).
перен. Вигода, користь від чого-небудь. Небез­пека для танків була велика, але ж і виграш міг бути путній, коли захопити непошкоджений міст і танкова частина матиме готову переправу (Ю. Янов., І, 1958, 497); Переробка керченських залізних руд на місці дасть великий економічний виграш (Рад. Укр., 21.УІ 1961, 2).
перен. Успіх, перемога у чому-небудь. А він біжить і біжить навпростець порожнім полем, наче від того залежить виграш бою (Кучер, Чорноморці, 1956, 457); Це була страшна гра, гра зі смертю/ На виграш у Басі не було майже ніяких шансів (Собко, Скеля.., 1961, 134); Хоч і дорого їм [людям] обійшовся торішній саботаж на сівбі озимих, проте виграш у цій боротьбі був не за оку­пантами (Д. Бедзик, Дніпро.., 1951, 91).
перен. Заощадження у витраті внаслідок економії, вмілого використання чого-небудь. Створення матері­ально-технічної бази комунізму вимагатиме величезних капітальних вкладень. Завдання полягає в тому, щоб ці вкладення були використані найбільш розумно й еко­номно, з максимальним результатом і виграшем часу (Програма КПРС, 1961, 58).


Словник української мови онлайн: Виграш


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я