Що таке Витягнений, визначення слова.

Витягнений


Витягнений ВИТЯГНУТИЙ, а, е. 1. Дієпр. пас. мин. ч. до витягнути, витягти 1—8. У повітрі май­нули витягнені вгору руки, бронзова спина, і почувся різкий сплеск води (Донч., V, 1957, 135); Руки, витягнуті роботою, тулили до себе розкуйовджені дитячі голівки (Стельмах, Хліб.., 1959, 299); Легенький каюк «Аль­батрос», що його вже місяць Марко возив на шхуні, був просто витягнений за борт, і Левко скинув у нього мішок із скумбрією (Трубл., II, 1955, 282).
2. прикм. Довгий, довгастий, видовжений. Це були ковалики — невеличкі жучки з жовтими крильцями, з чорними витягнутими ніжками (Донч., VI, 1957, 57); Гордовито, упевнено тримається його сива голова на високій витягнутій шиї (Гончар, Тронка, 1963, 136).
О Витягнене (витягнуте) обличчя — про вираз зди­вування, розгубленості, страху і т. ін. З витягненими обличчями, з розширеними очима прислухалися мандрів­ники до якогось дуже дивного й невідомого явища (Донч., III, 1956, 32); Серце швидко забилося в грудях, і жінка побачила у високому дзеркалі своє зблідле, витягнуте обличчя (Кучер, Чорноморці, 1956, 29).


Словник української мови онлайн: Витягнений


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я