Що таке Вичісувати, визначення слова.

Вичісувати


Вичісувати ую, уєш, недок., ВИЧЕСАТИ, ешу, ешеш, док., перех. 1. Чешучи гребенем, очищати волос­ся, вовну, шерсть і т. ін. від чого-небудь. Герман-Євген-Сидор не був ані бідним хлопцем, що вичісував вовну.., а вже найменше пастухом (Коб., І, 1956, 68); Радісно блеяли вівці, веселим риком обзивались корови — газда доглядає їх добре, сумлінно, поїть, годує і навіть нині вичесав шерсть (Коцюб., Ц, 1955, 336); // розм. Чешучи, шкрябаючи лапою, видаляти що-небудь із шерс­ті (звичайно про собак). Навіть коли він [собака] спо­кійно лежить і вичісує бліх з рожевого живота, пиль­нують підрізані вуха, дума широкий лоб (Коцюб., II, 1955, 226).
розм. Те саме, що розчісувати; причісувати. Хто ж буде вичісувати, заплітати їх [дочок] довгі чорні коси? (Мирний, II, 1954, 98); Закликав [батько] Гриця додому і там віддав його в руки матері, щоб його вмила, вичесала і вбрала (Фр., II, 1950, 55).
Очищати рослинне волокно від твердих решток стебла і т. ін. за допомогою чесання. Вичісувала гребін­кою та вигладжувала щіткою, як дівочу косу, щоб у волокні не залишилася жодна костричина (Чорн., По­тік.., 1956, 71); // Очищати, обробляти способом, що нагадує чесання. Після цього [корчування] вичісують коріння корчувальними боронами або розпушувачами (Лісівн. і полезах. лісорозв., 1956, 147).


Словник української мови онлайн: Вичісувати


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я