Що таке Всесвіт, визначення слова.

Всесвіт


Всесвіт (УСЕСВІТ), у, ч. 1. Сукупність усіх форм матерії як єдине ціле; уся система світобудови. Уяв­лення про те, що атом., є найдрібнішою частинкою всесвіту, було зруйновано відкриттям електрона, який входить до складу атома (Вісник АН, 4, 1957, 3); Ко­ротку мить живе вона [людина] на маленькій планеті, десь в одній з незліченних Галактик,— і все ж обіймає всесвіт, увесь від початку до кінця (Довж., Зач. Десна 1957, 516).
Земна куля з усім, що на ній є. [М е це н а т:] Антею, сяя ліра — дар всесвіту, бо роги в неї з тура пущ германських, слон африканський дав оздоби з кості, край арабійський золота прислав, а дерева — індійський ліс таємний (Л. Укр., III, 1952, 460); Вихор великої пролетарської революції охоплює чим далі більше країн земного всесвіту (Еллан, II, 1958, 59); Географіч­ний атлас усесвіту.
перен. Населення всієї землі. / всесвіт весь у подиві палкім Тебе навік прославив, паш народе (Рильський, II, 1960, 332); Всесвіт звертає свої погляди на далеку Москву (Рибак, Зброя.., 1943, 7).


Словник української мови онлайн: Всесвіт


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я