Що таке Відзначатися, визначення слова.

Відзначатися


Відзначатися аюся, аєшся, рідко ВІДЗНАЧУ-ВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ВІДЗНАЧИТИСЯ, ачуся, ачишся, док. 1. тільки недок. Відрізнятися чим-небудь від когось або чогось. Другий клас у двокла-совій народній школі різко одзначається од дрібнішого школярства (Вас, І, 1959, 150); Шатро [начальника] не відзначувалося від інших шатрів зверха нічим (Фр., VI, 1951, 67); // Виділятися, бути помітним на тлі чогось, у чомусь. Вода в ній [річці] чиста та прозора; ..і тільки посередині чорніє — то або глибина відзна­чається, або зелене жабуриння вкрило чисте дно (Мир­ний, IV, 1955, 316); З-під заліза чимраз виразніше від-значуються форми й закрої страшного чудовища [чудо­виська] (Кобр., Вибр., 1954, 176).
2. тільки недок., чим. Мати якісь характерні риси, особливості тощо; характеризуватися. Я й досі дуже високо поважаю його [вітчима], як звичайно поважаємо того чоловіка, що відзначуеться прикметами, яких у нас самих мало (Фр., І, 1955, 12); Він відзначався фізич­ною силою, хоробрістю і кмітливістю (Руд., Остання шабля, 1959, 82).
3. Виділятися серед інших якимись діями, вчин­ками. Серед кораблів, що відзначились на маневрах, він назвав есмінець «Грозу» (Кучер, Чорноморці, 1956, 21); В боях за Вітчизну відзначився він (Бичко, Вогнище, 1959, 23).
перен. Залишати слід на чомусь; відбиватися. На його чолі ясно одзначалась мука нерозгаданого питання (Вас, І, 1959, 358).
тільки недок. Пас. до відзначати 1, 4. Тости пояс­нили йому, що відзначався багаторічний ювілей подруж­нього життя (Жур., Звич. турботи, 1960, 28).


Словник української мови онлайн: Відзначатися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я