Що таке Гербовий, визначення слова.

Гербовий


Гербовий а, е. 1. Прикм. до герб; // Який має зображення герба. Записали [старшини] протестацію до гродських книг і підписалися під нею, приклавши гербові печатки (Тулуб, Людолови, І, 1957, 44); В уро­чистій тиші голова сільради Михайло Іванович На-уменко заповняє бланк шлюбного свідоцтва, скріплює його гербовою печаткою (Кучер, Дорога.., 1958, 32).
Д Гербовий збір — особливий державний збір при оформленні майнових та інших документів і зверненні до державних установ (стягується шляхом продажу марок з державним гербом). У 1765 р. було видано закон про гербовий збір. Цим збором оподатковувались всі торгові угоди: навіть кожен номер газети обкла­дався високим, збором (Нова іст., 1956, 32).
2. заст. Який має диплом про належність до шляхти (про людішу). — Ви гербові, пане докторе? — звернувся тут, молодий священик..— Так,— відповів спокійно Нестор.— Але наш диплом шляхетства затратився з смертю .. діда (Коб., 111, 1956, 174); Двірський еко­ном, гербовий шляхтич, що був колись високим уряд­ником, обікрав касу (Март., Тв., 1954, 64).


Словник української мови онлайн: Гербовий


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я