Що таке Екзотичний, визначення слова.

Екзотичний


Екзотичний а, е, книжн. 1. Незвичайний, диво­вижний, надто мальовничий для даної місцевості, да­ного середовища, не властивий їм.— Ми їх витягали на сонце, тих яскравих, розмальованих рибок, більше по­дібних до екзотичних квітів, аніж до риб (Коцюб., II, 1955, 300); Мудрі індики й екзотичні цесарки зацікав­лено дивились на Адама Адамовича (Донч., VI, 1957, 532); Нудатов вперше потрапив у таку екзотичну об­становку і захоплювався тут усім (Тулуб, В степу.., 1964, 301).
Екзотична країна; Екзотичний край — країна з не­звичайним для інших народів характером культури, сво­єрідною природою. Довгий час на Заході Україну уяв­ляли якимось екзотичним краєм (Гончар, І, 1954, 454).
2. перен. Який вражає своєю дивовижністю, химер­ністю; який належить до чужої, незвичної культури і т. ін. Деякі з тих [епохи стародавнього Єгипту] пі­сень, попри екзотичні подробиці, в цілому промовляють чимсь., близьким, знайомим (Л. Укр., IV, 1954, 273); Професіональні акордеоністи і баяністи мають вико­нати екзотичний танець Бейнона (Мист., 1, 1959, 45).


Словник української мови онлайн: Екзотичний


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я