Що таке Завершувати, визначення слова.

Завершувати


Завершувати ую, уєш, недок., ЗАВЕРШИТИ, шу, шйш, док., перех. 1. Доводити виконання, здійснен­ня чого-небудь до остаточного кінця, закінчення; за­кінчувати. Він навіть свою вечірню освіту вважав висо-кодержавною справою і трирічний курс з успіхом за­вершив без відриву від виробництва (Ле, Право.., 1957, 34); «Яструбок» [літак] мертво падав, завершивши ге­роїчним подвигом свій переможний повітряний бій (Ю. Янов., І, 1954, 49);//Здійснювати. Свій оберт во­на [Земля] завершує за рік (Астр., 1956, 33).
Робити, викладати верх на чому-небудь; вивершу­вати. У ліс поїдеш, звалиш деревину, У поле вийдеш завершити стіг, Пахучу в рамку закладеш вощину — До всього брався і усе ти міг (Шер., У день.., 1962, 71); Снопи вже скидає [вітер] додолу/ Ну, що тут робити?.. Гукнув [Микола] сторожів, Драбину приніс од комори І гайда наверх… Умостив, завершив… (С. Ол., Вибр., 1959, 92).
перен. Бути в кінці чого-небудь. Далі прослались городи, і завершував собою краєвид листяний ліс, що покрив горби та схили (Шиян, Баланда, 1957, 193); Завершували ту виставку два збільшені портрети Кар­па й Уляни (Кучер, Трудна любов, 1960, 24).


Словник української мови онлайн: Завершувати


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я