Що таке Заворожений, визначення слова.

Заворожений


Заворожений а, е. 1. Дієпр. пас. мин. ч. до заво­рожити 1, 2. За широкими морями., був колись веселий край, розкішний, багатий, заворожений злими людьми, заневолений двома неволями (Вас, Вибр., 1950, 184); — Перемога, товариші!.. Вже смерть не загрожує тобі на кожному кроці, вже ти заворожений від ран і каліцтва (Гончар, III, 1959, 437); Соломія Амвросіївна Кру-шельницька.. була заворожена народною піснею і сама прегарно співала у сільському хорі (Мист., 1, 1966, ЗО); //заворожено, безос. присудк. сл. Перш було, за що не візьметься [Гнат] — у всьому невдача, мов заворожено;
а тепер і на корову спромігся, і коненята купив (Коцюб., І, 1955, 70).
2. у знач, прикм. Який зазнав дії, впливу чарів, чаклунства; зачарований. Поклав [Левко] хлібину під пахву і тихими, завороженими вулицями подався до Гордієнків (Стельмах, І, 1962, 559); // Який виражає за­чарування. Пріся завороженими очима дивилася на Данилка (Панч, Синів.., 1959, 109).
Мов (ніби, як і т. ін.) заворожений — мовчазний, задумапий, глибоко зосереджений. Стоять [паса­жири] юрбами на терасах, на палубі, мов завороже­ні, і дивляться на казкові., береги (Цюпа, Україна.., 1960, 198); Аж заслухається Катря [пісень] і сидить, як заворожена (Головко, II, 1957, 234).


Словник української мови онлайн: Заворожений


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я