Що таке Закопувати, визначення слова.

Закопувати


Закопувати ую, уєш, недок., ЗАКОПАТИ, аю, аєш, док., перех. 1. Зробивши заглиблення і поклавши в нього що-небудь, закидати зверху чимсь сипким (зем­лею, піском і т. ін.); заривати. Люди кинулись ховати своє добро: закопувати в землю намиста, полотна, рушники, ховали в ожередах свитки та кожухи (Н.-Лев., III, 1956, 151); — Перед смертю Петро казав мені, що під старою черешнею, в садку, він срібні гроші закопав (Вовчок, І, 1955, 86); Прапор той, як фашисти підходили, ми вдвох добре заховали.. Поклали його в скриньку і вночі закопали за хатою, коло старої криниці (Ів., Таємниця, 1959, 105).
О Закопувати (закопати) [у землю] свій талант (здіб­ності і т. ін.) — не розвивати, не використовувати, за­недбувати свій талант (здібності і т. іп.).— Ви, ба­течку, свій талант закопуєте. Мости мостами, а ваш талант — фізика. Облиште мости, ідіть на кафедру фізики (Рибак, Час.., 1960, 131); Я певно свій талант не закопаю, Добром своїм рад другим я служить (Фр., XIII, 1954, 176).
2. Закріплювати одним кінцем у викопаному в грун­ті заглибленні; вкопувати. Семко та Горіх завчасно на­тесали стовпів і закопували їх на нових межах (Чорн., Визвол. земля, 1959, 200); Загородили [рибалки 1 заго­роду для кухаря, на кухарський курінь, закопали в пісок палі, примостили зверху балку й повішали казани (Н.-Лев., II, 1956, 226); Допомагав [Оксен], як міг, по господарству: поправив тин, витесав і закопав нові стояки на ворота, вирив яму на картоплю, таку здоро­венну, що туди влізла б Сидоришина хата (Тют., Вир, 1964, 24).


Словник української мови онлайн: Закопувати


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я