Що таке Зальотний, визначення слова.

Зальотний


Зальотний а, е, розм., рідко. 1. Те саме, що за­літний. З дороги, майже з-під копит [конейІ, злетіла і пурхнула вгору якась зальотна рябокрила птаха (С. Ол., З книги жпття, 1968, 176); * Образно. Шахтаря, ком­байнера Донбасу, Умовляє зальотний поет: — Рубо­ніть зо три норми одразу! Напишу про вас чудо-сонет! (С. Ол., Карась.., 1961, 23).
Який любить зальоти. Там така удалась зальотна: хоч як мати лає, а вона таки вискочить на вулицю (Сл. Гр.);//Який виражає заклик до кохання; заклич­ний. Неріса, зблизившись до Мецената, стає перед ним на одно коліно і відхиляється назад, немов готова впасти від знесилення, але розкішна і зальотна усмішка грає на її устах (Л. Укр., III, 1952, 464); // Кокетливий. Під час., співу обличчя мало вираз невинний, але тро­шечки зальотний (Л. Укр., III, 1952, 502).
Молодецький, хоробрий. Стояло військф тут зальот­не, Волове, кінне і піхотне (Котл., І, 1952, 171); Скіль­ки справ і думок ховаєш ти [нічІ під чорним своїм покро­вом, які задуми зріють в зальотних головах в години, коли здається, все життя на землі завмирає й спиняє­ться (Перв., Невигадане життя, 1958, 255).


Словник української мови онлайн: Зальотний


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я