Що таке Захват, визначення слова.

Захват


Захват х, ч. 1. род. у. Дія за знач, захватйти, захвачувати. Найпростішою спорудою для захвату під­земної води з глибини до 25—30 м є шахтний колодязь (Довідник сіль, будівельника, 1956, 268); Починаючи працювати на свердлильному верстаті, треба застеб­нути одяг на всі гудзики, ..щоб уникнути захвату свердлом або шпинделем (Практ. з машинозн., 1957, 88).
род. у. Відстань між крайніми точками чого-не­будь розгорнутого, розсунутого, розпростертого. По­ливання напуском по смугах можна допускати лише в окремих випадках. При цьому способі поливання смуги роблять завширшки в захват сівалки (Овоч., 1956, 127); Поздовжні міжряддя розпушують культи­ваторами з такою ж шириною захвату, з якою було встановлено посівний агрегат (Колг. Укр., 4, 1959, 12).
Д Робочий захват, техн.— площа, простір, охоп­люваний ким-, чим-небудь під час роботи. Щоб устано­вити сівалку на норму висіву, потрібно, насамперед, визначити її робочий захват, який дорівнює ширині міжряддя, помноженій на кількість сошників (Механ. і електриф.., 1953, 80).
ф На весь (ввесь) захват — широко, скільки можна охопити за одним разом. Замахнувся [Семен] на ввесь захват, заспівала коса, і впали стебла рівним покосом (Цюпа, Назустріч.., 1958, 353).
род. а, техн. Пристрій для захоплення чого-не­будь. Виймають забиті цвяхи кліщами або молотком, який мав спеціальний захват (Гурток «Умілі руки..», 1955, 63); Автонавантажувач буде оснащений люль­ковим захватом для лісопильних матеріалів (Наука.., 10, 1956, 8).


Словник української мови онлайн: Захват


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я

Що таке Захват, визначення слова.

Захват


Захват 2, а, ч., с. г. Пошкодження зерна в колос­ках злакових внаслідок посухи або суховіїв; запал.


Словник української мови онлайн: Захват


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я