Що таке Заїкатися, визначення слова.

Заїкатися


Заїкатися аюся, аєшся і ЗАЇКУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ЗАЇКНУТИСЯ, нуся, нёшся, док. 1. тіль­ки недок. Мати ваду у вимові — заїкання. Галя заї­калася і завжди соромилася цього (Хижняк, Тамара, 1959, 59); Вантажник Григорій трохи заїкувався, коли го­ворив: йому трудно давалася літера «а» (Смолич, V, 1959, 34); // Говорити, зупиняючись, мимоволі повто­рюючи окремі звуки, з труднощами добираючи сло­ва (від хвилювання, раптового потрясіння і т. ін.). Встав Федько і заїкаючись промовив: — Я… я хотів сказати, що сьогодні читали аж дві молитви… (Донч., VI, 1957, 516); Страшко, помітивши Лебедя, розвів руками і навіть заїкатись почав від захоплення:— О, і-в-ви тут? П-п-риемно бачити. Д-дуже п-приємно! (Ваш, Надія, 1960, 63).
тільки док. Почавши говорити, раптово спини­тися, затнутися на півслові.— Ти здалеку? — Алі здриг­нувся.. Фатьма стояла під деревом, а тінь од нього вкри­вала Алі. Він спаленів і заїкнувся (Коцюб., І, 1955, 397); Дівчина, навіть не заїкнувшись, точно назвала по латині діагноз ушкодження (Кучер, Голод, 1961, 53).
Починати розмову про що-псбудь, патякати на щось. [Марися:] Віддайте мене за Миколу. [Мар­тин:] Світ навиворіт. Панночці — мужика забажа­лось!.. Не смій мені про це й заїкаться! (К.-Карий, І, 1960, 346); Коли мати заїкнулась, що доведеться, ма­буть, Іванові кидати школу, бо без батька яке там вчення,— Гаврилик аж спалахнув (Кол., Терен.., 1959, 21).
І не заїкнутися про кого — що — не сказати й слова про кого-, що-пебудь. Про свою справу до Артема учи­телька й не заїкнулася (Головко, II, 1957, 249).


Словник української мови онлайн: Заїкатися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я